’13 Yaşındaki Bir Çocuğu Tutuklamak İçin Silahlı kaç Askere İhtiyaç Var?’

’13 Yaşındaki Bir Çocuğu Tutuklamak İçin Silahlı kaç Askere İhtiyaç Var?’
Şubat 28 22:14 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

‘Müslümanlara Yönelik Zulmün Zabtı’ adlı İngiltere merkezli Sivil Toplum Kuruluşu STK, İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik baskıcı tutumlarını farklı bir açıdan ele alan bir video paylaştı.

’13 Yaşındaki Bir Çocuğu Tutuklamak İçin Kaç Askere İhtiyaç Var’ başlıklı videoda İsrail askerleri tarafından gözaltına alınan Filistinli bir çocuğa ait kareler yer aldı.

İsrail Hapishanelerinde 300’ün üzerinde Filistinli çocuk esir bulunuyor. 1947’den bu yana Filistin’i işgal altında tutan İsrail’in Filistinli tutsaklara yönelik kötü muamelesi, uluslararası toplum tarafından göz ardı ediliyor.

Gazze’de faaliyet gösteren İnsan Hakları Örgütleri, İsrail’in Gazze Şeridine yönelik ablukası nedeniyle son bir yılda en az 1000 Filistinlinin hayatını kaybettiğini belirtiyor.

Amerika Birleşik Devletleri ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’i n başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından başlayan protesto gösterilerinde de 16 yaşındaki Fevzi Cüneyd adındaki Filistinli çok sayıda İsrail askeri tarafından gözaltına alınmıştı.

‘Müslümanlara Yönelik Zulmün Zabtı’ Kuruluşu tarafından yayınlanan videoda da 9 silahlı İsrail askeri tarafından gözaltına alınan Filistinli çocuğun görüntüleri var.

Video, sosyal medya aracılığıyla paylaşıldı:

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: