3 Nisan: Müslümanları Cezalandırma Günü

3 Nisan: Müslümanları Cezalandırma Günü
Nisan 03 10:57 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İngiltere’de, 3 Nisan’da Müslümanlara yönelik şiddeti teşvik eden ‘Müslümanları Cezalandırma Günü ‘ başlıklı mektuplar gönderildiği bildirildi.

Bu ayın başlarında, İngiltere’deki en az altı topluluk şiddet gününü çağrıştıran mesajları içeren beyaz zarfların içine konulmuş isimsiz mektuplar aldı.

Terörle Mücadele Birimi yaptığı açıklamada, İngiltere’deki bireylere potansiyel olarak kötü niyetli mektupların gönderildiği ve kurbanların yerel polisle iletişim kurması gerektiği belirtildi.

Mektuplar İngiltere vatandaşlarına 3 Nisan’da “Müslümanları Cezalandırma Günü ” nü gözlemlemek ve insanların İslam’ın takipçisi olduğunu düşündükleri kişileri hedef alabilecekleri şiddet eylemlerini yapmak için çağrıda bulunuyor; Her eylemle failin söz konusu “cezayı” taahhüt ettikten sonra toplayacağı bir dizi puan alacağı belirtildi.

Bu nefret dolu eylemlerin ödülü, bir kadının başörtüsünü çıkarmak 25 puan, bir Müslümanı öldürmek 500 puan şeklinde sıralandı.

Diğer şiddet içeren cezalar ise bıçaklı saldırı, Müslümanlara elektrik vermek ve camileri bombalamak.

3 Nisan mektubunun amacı bu şiddetli saldırılar ile Batı Avrupa’nın etrafını güvene almaya yardım etme olarak sunuldu.

Şiddet tavsiyesinde bulunan organizatörler saldırıyı körüklemek için takipçilerine şunları da söyledi:

“Nüfusun büyük çoğunluğu gibi bir koyun musunuz? Koyun emirleri takip eder ve her söyleneni yapar…

İnsanlarımız, Avrupa’da demokrasilerimizi şeriata dayalı polis devletlerine dönüştürmekten başka bir şey istemeyenler tarafından ezilmelerine izin veriyorlar.”

Müslümanlar arasında dolaşan WhatsApp mesajlarından biri şöyle: “Kız kardeşlerim, 3 Nisan’da dışarıya ÇIKMAYIN… Allah hepimizi korusun …

Metro şu haberi verdi: “Başka bir mesajda… kadınlar karanlık alanlardan kaçınmalı, yalnız değil komşuyla birlikte seyahat etmeli ve başörtüsünü şapka veya paltoyla örtmeli…

Diğer bi mesajda, “Eve döndükten sonra kapılarınızı iyice kilitleyin ve çok iyi tanımadığınız birisine kapıyı açmayın” denildi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: