”ABD Çabucak Çekilmeli Yoksa İmparatorluklar Mezarlığına Girecek”

”ABD Çabucak Çekilmeli Yoksa İmparatorluklar Mezarlığına Girecek”
Mart 14 21:45 2019

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi ABD ve müttefik ülkelerle olan savaşı hakkında açıklama yayınladı.

Açıklamayı tam metin olarak Türkçeleştirdik:

”The Wash Times kısa süre önce, Katar’da devam eden görüşmeleri işaret ederek, Birleşik Devletler’in savaşa son vermeden yenildiğini ve Amerika’nın kuvvetlerini Afganistan’dan çıkarması gerektiğini ve bu görüşmelerde bir anlaşma sağlanamamasına rağmen, Amerikanın yine de geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

Afganistan’ın işgali planlanırken, o zaman işgalciler bu toprakları kolayca pasifleştireceklerini, bölgedeki çıkarlarını Asya çatısından takip edeceklerini ve bu onurlu insanların kaderini sonsuza dek kontrol edeceklerini düşündüler.

Bush ve Blair en az yarım yüzyıl kalacaklarını açıklarken, Afganistan’ı terk etme niyetinde olmadıklarını söylediler.

İlk saldırı sırasında işgalciler, üstün silahlarını sömürge medya aracılığıyla gururla gösterdiler.

Gündüz ve gece Afganların yaralarına tuz bastılar.

Müttefik kuvvetler sanat eseri F-16 savaş uçağı, B52 bombardıman uçakları, insansız dronlar, seyir füzeleri, küme bombaları, zırhlı araçlar, insanlık tarihindeki en ileri teknoloji ve sınırsız miktarda para; en cesur iddia, uzaydan bir inçlik bir nesneyi görme ve duyma yeteneğine sahip oldukları idi !!

Afganistan İslam Emirliği’nin kurucusu, saygıdeğer Emirul Muminin Molla Muhammed Ömer Mücahid (Allah ona merhamet etsin) uluslararası tiranlara “Silahların öldürebileceği doğrudur ancak ölümü öldüremezler” şeklinde cevap verdi.

Bugün dünya, bu derin anlamdaki ifadenin tezahürüne tanıklık ediyor, çünkü bir tüfek ve yelek ile donanmış Mücahidler, silahlı kibirli istilacıların büyük üslerine girip düzinelerce işgalciyi ölümün derinliklerine attı.

Afganistan ülkesi, başından itibaren temiz olmayan işgalcileri temiz topraklarında asla kabul etmeyeceklerini ve dini ve milli çıkarlarımızın korunmasına yönelik direniş yolunu tam çıkmaza kadar sürdüreceklerini bilmişti.

İşgalciler ve bazı siyasi bilginler (?), Afganların bu duruşunu dağlara kafa tutmak olarak nitelendiriyor ve şu anki zaman ve koşulların değiştiği, uluslararası güçlerle mücadele etmenin imkansız olduğu, çünkü hangi ülkeye isterlerse girebilecekleri konusunda ısrar ettiler.

Oysa devam eden Cihad mücadelesi Afganların ayaklarına bir başka süper güç getirdikleri için bastırılamayan bir topluluk olduğunu kanıtladı.

İslam Emirliği önderliğinde Afgan milleti, düşmanın birçok planını ve hedeflerini yok etti ve işgalcilerin ve onun kuklalarının varlığında ülkenin yarısından fazlasını ele geçirdi.

İslam Emirliği’nin muzaffer güçleri, düşmanın etrafını günlük olarak daraltıyor ve ezilen milletini işgal, baskı ve yolsuzluklardan kurtarıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki siyaset analistleri ve bilginleri, Amerika’nın Afganistan’da mağlup edildiği konusunda hemfikir.

Amerika, tarihinin en uzun savaşında sadece hedefine ulaşmada başarısız olmadı aynı zamanda Taliban her adımda güç kazanıyor ve her geçen gün daha da fazla bölgeyi özgürleştiriyor.

Amerika inatçı aptallığına son vermeli ve Afganistan’daki bütün birliklerini çabucak çekmeli yoksa tarih tekerrür ederek İmparatorluklar mezarlığına girer.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: