ABD Destekli Ordu Sözcüsü, Türkiye’yi Bir Kez Daha Terörle Suçladı

ABD Destekli Ordu Sözcüsü, Türkiye’yi Bir Kez Daha Terörle Suçladı
Mayıs 17 12:45 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Libya’da Muammer Kaddafi’nin devrilmesinin ardından kurulan ABD destekli Tobruk Hükumetine bağlı Ordunun Sözcüsü Ahmed El Mesmari, Türkiye’yi bir kez daha teröre destek vermekle suçladı.

Ordu Sözcüsü El Mesmari, Derna’daki ailelere çocuklarını orduya karşı savaştan korumaları çağrısında bulunarak terörle mücadele ettiklerini savundu.

Sözcü Ahmed El Mesmari’ye göre terör örgütü olarak adlandırdığı cihat yanlısı gruplara emirler, ‘Türkiye’deki lüks otellerde kalan liderlerden’ geliyor.

El Mesmari şunları söyledi: “Derna’da orduya karşı savaşılmasına fetva verenler, Türkiye’de yaşıyorlar ve gençleri kaybedecekleri bir savaşa sürüklüyorlar.”

Ordu Sözcüsü, terörist olarak nitelediği bölge halkına karşı ordunun ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

Halka üst üste uyarılarda bulunan Ordu Sözcüsü ‘teröristlerin damlarınızı kullanarak silah sevkiyatı yapmalarına izin vermeyin, silahlı gruplara ait herhangi bir silah sığınağı vurulacaktır’ dedi.

Ordu Sözcüsü Albay Ahmed El Mesmari, Haziran 2017’de yaptığı bir açıklamada Türkiye’yi terörist olarak nitelemişti.

Ahmed El Mesmari, ‘Katar, Sudan ve Türkiye’nin Libya’daki terör üçlüsü olduğunu’ iddia etti.

ABD’nin bölgedeki en önemli müttefiki olarak gördüğü Halife Hafter’e bağlı birliklerin sözcüsü El Mesmari, ‘Libya’daki savaşımız yalnızca Libyalı teröristlerle değil uluslararası terörizmledir’ şeklinde konuştu.

Türkiye’ye yönelik ağır ifadeler kullanan Albay Ahmed El Mesmari’nin vurguladığı cümleler arasında ‘Bingazi’deki terörizmin ana destekçileri Katar, Sudan ve Türkiye’dir’ ifadeleri de bulunuyor.

__________________

İlgili Haber:

‘Türkiye Terör Üçlüsüdür’ Açıklaması Ve Türkiye’nin Resmi Olmayan İstihbarat Eksikliği -ANALİZ-

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: