ABD İstihbarat Kaynaklı Site: İsrailli Suikastçılar, Erdoğan’a Suikast İçin Türkiye’de

ABD İstihbarat Kaynaklı Site: İsrailli Suikastçılar, Erdoğan’a Suikast İçin Türkiye’de
Mayıs 17 13:15 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri ABD Ordusunun eski üyeleri tarafından kurulan bir haber-analiz sitesi, İsrailli suikastçıların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef almak üzere Türkiye’de olduklarını yazdı.

ABD Ordu ve İstihbarat kaynaklarından edindiği bilgilerle okurlarının karşısına çıkan site, ‘özel’ haberiyle Erdoğan suikast yapılacağını iddia etti.

Sitenin genel yayın yönetmeni Gordon Duff tarafından hazırlanan haberde İsrail Büyükelçisinin Türkiye’den gönderilmesinin ardından suikast için start verildiği ifade edildi.

ABD’nin Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmeden İran’a saldıramayacağına inandığını savunan haber-analiz sitesi, Putin’in Erdoğan olmadan Esed Rejimine ve İran’a destek çıkacak gücü kendisinde bulamayacağı öne sürüldü.

15 Temmuz darbe girişimine de değinilen haberde Fethullah Gülen’e bağlı FETÖ eliyle yürütülen operasyonun arkasında ABD olduğu kaydedildi.

Amerikalı eski askerler tarafından yönetilen site Türkiye hakkında ağır hakaretlerde bulunan diliyle dikkat çekti.

Türk Emniyet Güçlerinin Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı Yenikapı Mitinginde güvenlik önlemlerini artırması bekleniyor.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: