ABD Saldırısında 12 Rejim Yanlısı Milis Öldü

ABD Saldırısında 12 Rejim Yanlısı Milis Öldü
Mayıs 24 23:08 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ülkenin doğusundaki hava saldırılarında en az 12 rejim yanlısı milisin öldürüldüğünü söyledi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Ebu Kamal’ın güneyindeki bir bölgede öldürülenlerin Suriye vatandaşı değil, yabancı savaşçılar olduğunu bildirdi.

Öldürülen militanların kimliği hakkında daha fazla ayrıntı vermeyen gözlemevi sorumlusu Rami Abdel Rahman, “Saldırıda en az üç araç tahrip edildi” dedi.

Lübnanlı Şii Hizbulah grubu ve diğer İran destekli milisler, Suriye Rejim Başkanı Beşar Esed’in yanında Muhaliflere  karşı savaşıyor.

Gözlemevi, Pentagon “bu raporları doğrulayacak hiçbir bilgi” olmadığını söyledi.

ABD Merkez Komutanlığı sözcüsü Bill Urban, “Suriye yanlısı rejim hedeflerine ya da kuvvetlerine karşı ABD önderliğindeki bir koalisyon saldırı operasyonuyla ilgili bir rapora sahip değiliz” dedi.

Hizbulah tarafından yönetilen bir askeri medya birimi, saldırıların Fırat’ın yaklaşık 100 kilometre batısındaki Irak sınırına yakın enerji tesisi T2’ye yakın alanda olduğunu söyledi.

Askeri kaynak, ABD koalisyonunun 12.40 civarında saldırı düzenlediği ve sadece maddi zararlar meydana geldiğini  belirtti.

Rusya ve İran tarafından desteklenen Suriye rejim ordusu tarafından yürütülen operasyonlar çoğunlukla Fırat nehrinin batı tarafında yer alıyor.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: