ABD Suriye’de 8 Hedefi Vuracak

ABD Suriye’de 8 Hedefi Vuracak
Nisan 13 10:20 2018

ABD Başkanı Donald Trump’ın dün Ulusal Güvenlik Konseyi’ni toplamasının ardından CNBC kanalına konuşan bir kaynak, Nihai bir karar alınmadığını, fakat ABD’nin Suriye’de sekiz muhtemel hedefe saldırı gerçekleştirmeyi değerlendirdiğini söyledi.

CNBC’deki habere göre adının verilmemesi koşuluyla konuşan kaynak bu hedeflerin arasında iki Suriye hava üssü, bir araştırma merkezi olduğunu ileri sürdü.

Habere göre kaynak aynı zamanda Suriye ordusunun Rusya’nın kontrolündeki hava sahasına, ABD’nin bu noktalara saldırı yapmayacağı umuduyla ciddi anlamda mühimmat ve silah konumlandırdığını söyledi.

ABD yönetimi, kimyasal silah kullanarak onlarca sivilin hayatını kaybettiği saldırıları düzenleyen Esed rejimine karşı gerçekleştirdiği saldırılarda boş uçak hangarlarının vurulduğu belirtilmişti.

Esed rejiminin olası ABD saldırısına karşı bir kaç haftadır üslerini boşalttığı belirtildi.

ABD’nin yine boş rejim hedeflerini vurması bekleniyor.

SAVAŞ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Suriye’de ABD, Fransa ve İngiltere’nin ortak bir saldırıya geçeceği yönünde işaretler dün devam etti. Önceki gün Twitter’dan Rusya’ya ‘füzelerimiz geliyor’ diye bir mesaj gönderen daha sonra ise sözlerini yumuşatan ABD Başkanı Donald Trump, dün önce kafa karıştıran bir tweet daha attı. Trump, tweet’inde, “Suriye’ye saldırının ne zaman olacağını hiç söylemedim.

Çok yakın zamanda da olabilir ya da hiç de yakın olmayan bir zamanda da olabilir. Her koşulda, benim yönetimimdeki ABD, bölgeden IŞİD konusunda harika bir iş çıkardı. ‘Amerika’ya teşekkür’ nerede” diye yazdı.

Trump daha sonra yaptığı açıklamada, yakında Suriye ile ilgili karar alınacağını söyledi. Akşam saatlerinde ise ulusal güvenlik danışmanlarıyla bir araya gelen Trump, nihai kararını veremedi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: