ABD, Terör Örgütleri Ve Aranan Teröristler Listesini Güncelledi

ABD, Terör Örgütleri Ve Aranan Teröristler Listesini Güncelledi
Nisan 03 11:52 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri ABD Dışişleri Bakanlığı, yabancı terörist listesinde güncelleme yaptı. Bakanlık, Leşker Taybe grubunun Milli Müslüman Birliği ve Tahriki Azadi Keşmir gruplarını da içine aldığını kaydetti.

Hindistan işgali altındaki Keşmir’de faaliyet gösteren iki grubun Leşker Taybe bünyesindeki iki cephesi olduğu belirtildi.

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı da Milli Müslüman Birliği üyesi yedi ismi uluslararası terör listesine aldığını duyurdu.

Terör listesinin genişletilmesi Donald Trump Hükumetinin Pakistan’a cihat yanlılarına karşı harekete geçmesi için uyguladığı baskıların yeni bir adımı olarak değerlendirildi.

ABD, Leşker Taybe’yi ilk olarak Aralık 2001 yılında terör listesine eklemişti. Leşker Taybe ve Ceyşi Muhammed Hindistan Parlamentosuna yönelik saldırılarıyla hatırlanıyor.

Leşker Taybe’nin lideri Hafız Said, dünyanın en çok arananları listesinde. Ülkesinde işgalcilere karşı direniş gösteren Hafız Said, ABD tarafından başına 10 milyon dolar ödül koyularak terör listesine alındı.

ABD’nin başına ödül koyduğu arananlar listesinde Hafız Said’in üstünde 25’er milyon dolarla sadece Dr. Eymen Ez Zevahiri ve Ebu Bekir El Bağdadi var.

____________

İlgili Haber:

‘Keşmir, Dar’ul İslam Olacaktır’

Hindistan’ın ‘En Çok Arananlar’ Listesindeki Lider Öldürüldü

ABD, Hizbul Mucahidin Grubunu Terör Listesine Aldı

ABD, O Direnişçiyi De Terör Listesine Ekledi

Keşmirli Lider: “Burada Namuslara El Uzatılıyor, Taliban Ve El Kaide’yi Yardıma Çağırıyorum”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: