“Afrin, İşgal Altında; Afrin İçin Elimden Geleni Yapmaya Hazırım”

“Afrin, İşgal Altında; Afrin İçin Elimden Geleni Yapmaya Hazırım”
Mart 11 14:55 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Ünlü Kürt şarkıcı Şivan Perver, Afrin hakkındaki görüşlerini belirttiği bir açıklama yaptı. Perver, ‘yüreğinin Afrin halkı için çarptığını’ söyledi.

Irak merkezli bir Kürt yayın kuruluşuna konuşan Şivan Perver: “Kürdistan çok büyük ve güzel bir ülke. Kırmaşan’dan Mahabad’a, Amed’den Efrin’e, Kamılo’dan Süleymaniye’ye kadar cennet gibi bir vatan fakat malesef parçalanmış bir halde ve Kürt halkının elinde değil.”

Şivan Perver’in bir ‘ülke’ olarak nitelendirdiği ‘Kürdistan’ın kentleri arasında Türkiye’nin illerini de sayması dikkat çekti.

Kürt şarkıcı daha sonra ‘Afrin için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız’ dedi.

Türkiye’de yaşadığı siyasi sorunlar gerekçesiyle uzun süre ülkeye gelemeyen Şivan Perver konuşmasına şu ifadelerle devam etti: “Bir süre önce Kırmaşan kentinde büyük bir deprem oldu. Malesef oradaki halkımıza yeterince yardım ulaşmadı. Kırmaşan büyük ve tarihi bir Kürt kentidir. Rûdaw aracılığyla Kırmaşan halkına selamlarımı gönderiyorum. Kırmaşan için özel bir şarkı hazırlıyorum.”

Afrin’in işgal altında olduğunu savunan Şivan Perver, ‘Şimdi Afrin benzeri bir işgal ile karşı karşıya. Yazıktır, Afrin Kürdistan’ın en güzel kentlerinden biri. Afrin’in doğal güzelliği, bağ ve bahçeleri başka hiç bir yerde yok’ diye ekledi.

Şivan Perver’e göre ‘Kürt hareketleri birlik olup kendi bildiklerini dayatmalı.’

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: