Afrin’de 1873 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Afrin’de 1873 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Şubat 24 03:00 2018

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 1873 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor.

Harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1873 oldu.

İki köy teröristlerden temizlendi

TSK ve ÖSO, Afrin’in güneybatısındaki Cinderes beldesine bağlı Bafler köyü ile kuzeybatısındaki Maskah köyünü teröristlerden temizledi.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK’nın işgalindeki Afrin’de biri belde merkezi, 73’ü köy, 6’sı köy altı yerleşim ve 20’si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK’ya ait üs olmak üzere 101 noktayı örgütten kurtardı.

TSK terör konvoyunu vurdu

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan ve içinde teröristler ile silah ve mühimmat taşıyan konvoyun, Afrin’in güneydoğusundan şehre yaklaşırken tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, bu konvoyun şehirden 15 kilometre kadar uzakta olduğu sırada kara ateş destek vasıtalarıyla vurulduğu duyuruldu.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: