Ankara’da Büyük IŞİD Operasyonu

Ankara’da Büyük IŞİD Operasyonu
Aralık 28 11:37 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Ankara’da düzenlenen IŞİD operasyonunda örgüt üyesi olduğu iddia edilen ve haklarında gözaltı kararı bulunan 64 şüpheliden 52’si gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, IŞİD’in Ankara’daki faaliyetlerinin deşifre edilmesi için yürütülen soruşturma kapsamında 64 kişi hakkında arama ve gözaltı kararı verdiğini duyurdu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube müdürlükleri tarafından düzenlenen operasyonda 52 zanlı gözaltına alındı. Diğer 12 kişi için ise arama faaliyetleri devam ediyor.

Adreslerde yapılan aramalarda, 9 mm çapında bir ruhsatsız tabanca, buna ait 8 fişek, 14 bin 200 lira, bir av tüfeği, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konuldu.

Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin Altındağ ilçesi Siteler semtinde IŞİD mensuplarına yönelik düzenlediği operasyon AA tarafından görüntülendi.

Çocukların yatılı olarak barındırıldığı, üzerinde bir iş yerine ait tabela bulunan binaya düzenlenen baskında 2 kişi gözaltına alındı. Binadaki flash bellek ve bilgisayarlara el konuldu.

Binadaki 10-16 yaşlarında 8 çocuk, savcının talimatıyla Çocuk Şubesine teslim edildi. Çocukların, bilgi sahibi olarak ifadeleri alındıktan sonra ailelerine teslim edileceği öğrenildi.

__________

Bu haberde AA’dan alıntılar yapılmıştır.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: