‘Askerlerimiz Türkiye’de Rehin’

‘Askerlerimiz Türkiye’de Rehin’
Mart 10 10:37 2018

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kamenos, Türk devriyeleri tarafından tutuklanan 2 Yunan askerinin Türkiye’de rehin olduğunu söyledi.

Meriç bölgesinde Türk devriyeleri tarafından yakalanan ve tutuklanan 2 asker konusunda Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kamenos, açıklamalarda bulundu. Kameros konuyla ilgili şöyle konuştu:

Romanya Savunma Bakanı Mihai Fifor ile Bükreş’te bir araya gelen Kamenos, “Mevkidaşımı, Türkiye ile aramızda yaşanan hadise hakkında bilgilendirdim. Şu anda Türk hapishanelerinde 2 Yunan askeri rehin. Bu askerler Yunanistan’ın, Avrupa’nın ve NATO’nun askerleri. Mevkidaşımdan bu konuda destek istedim” dedi.

Yunanistan sınırındaki devriyeleri sırasında perşembe gecesi Türkiye tarafına geçmeleri üzerine Türk askeri tarafından gözaltına alınan Teğmen Angelos Mitretodis ile Çavuş Dimitris Kouklazis, çıkartıldıkları mahkeme tarafından “askeri casusluğa teşebbüs” ve “askeri yasak bölgeye girmek” suçlarından tutuklanmıştı.

15 Temmuz darbe girişiminde bulunan Türk Ordusunun eski subay ve askerleri darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçtı. Türkiye’nin iade talebine Yunan makamları red cevabı verdi.

 

 

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: