‘Bilge Başkan’ Temel Karamollaoğlu’ndan Che’nin ‘Devrim Komutanı’ Mesajı

‘Bilge Başkan’ Temel Karamollaoğlu’ndan Che’nin ‘Devrim Komutanı’ Mesajı
Mayıs 17 11:32 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Saadet Partisi, 24 Haziran seçimlerine yaklaşırken yeni açılımlarla seçmen kitlesini artırmak istiyor. Saadet Partisi Gençlik Kolları, resmi sosyal medya hesabından Komünist Devrimci Che Guevara’nın ünlü sözünü paylaştı.

Daha önce Komünistler tarafından simge haline getirilen yumruk işareti ile objektiflere poz veren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun fotoğrafı Che Guevara’nın ‘Hasta la victoria siempre Commandante’ sözü ile birlikte paylaşıldı.

Che’nin devrimde kendisine yardım ettiği Küba Lideri  Fidel Castro’ya yazdığı bir mektupta geçen ‘Hasta la victoria siempre Commandante’ ifadesi ‘zafere kadar daima, komutan’ anlamına geliyor.

Seçim kampanyasını ‘Bilge Başkan’ unvanıyla yürüten Temel Karamollaoğlu’nun siyasi stratejisinin parti tabanında nasıl karşılık bulacağı, 25 Haziran günü belli olacak.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘Erbakan Ödülleri’ töreniyle gündeme gelen Saadet Partisi, Uğur Dündar ve Levent Gültekin’in ödüle layık görülmesi nedeniyle eleştirilmişti.

Saadet Partisi’nin İran ve Esed Rejimlerini destekleyen tutumu ise siyasi örgütün Türkiye’de bir güvenlik sorunu olarak algılanmasına neden oluyor.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: