Bin Ladin’den Ulema Ve Davetçilere Mesaj

Bin Ladin’den Ulema Ve Davetçilere Mesaj
Haziran 11 12:08 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Küresel cihat ekolüne yakınlığıyla bilinen bir sosyal medya hesabı, El Kaide lideri Usame bin Ladine ait kısa bir yazı yayınladı.

Bin Ladin 2011 yılında Amerikan özel kuvvetleri tarafından düzenlenen operasyonda Pakistan’daki evinde öldürülse de cihat yanlıları, El Kaide Liderinin yazı ve konuşmalarını yayınlamaya devam ediyor.

Usame Bin Ladin’in yayınlanmış konuşmalarının hemen hepsi, Asya’nın Sesi Haber Merkezi tarafından uluslararası güvenlik politikaları araştırmacıları için Türkçeleştirildi.

Amerika Birleşik Devletleri, ülkede görülen bazı terör davalarına delil sunmak için Mayıs 2011’de Usame Bin Ladin’in evinden ele geçirilen belgelerden bir kısmını paylaştı.

Yazıda El Kaide lideri şunları söylüyor:

“Hakkı seven batılı ise inkar eden Ulema ve Davetçilere Mücahitlerin mesajı şöyledir. Siz İslam sancağını kaldırdınız ve bunun hak din olan, Allah Resulünün getirdiği din olduğunu biliyorsunuz. Bunu yapmakla Arap olan olmayan tüm milletlere karşı gelmiş oldunuz.

Bunun anlamı ise şudur: Onlarla devamlı savaş halinde olacak ve  içinizden en seçkin olanlar öldürülecektir. Eğer tüm bunlara göğüs gerebilecekseniz o zaman sancağı korumakta devam edin.

Yok eğer kendi canınızdan endişe ediyorsanız henüz geç değilken geri çekilin.  Ümmetin gençleri ile Cihat arasına girmemekle Allah katında daha affedilebilir bir durumda olursunuz.

Nebi sav şöyle buyurmuştur: Hakim öfkeli iken iki kişi arasında hüküm veremez.

Dikkat edin öfke diyor Peygamberimiz. Peki korku halinde ne olur? Arap rejimleri tarafından halklarına karşı uygulanan tehdit yöntemleri din meseleleri de dahil insanların yaşam biçimlerini tüm yönleriyle mahvetmiştir. Din nasihattır, fakat emniyetsiz nasihat da olmaz.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: