“Bu Hutbeden Sonra Beni Öldürmek İsteyen Öldürsün”

“Bu Hutbeden Sonra Beni Öldürmek İsteyen Öldürsün”
Mart 12 09:08 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Suriye savaşının önde gelen vaizlerinden Muslih Ulyani, Cuma namazında Suriye halkına hitap ettiği bir konuşma yaptı. Ulyani’nin hutbesi, internet aracılığıyla paylaşıldı.

‘Bu hutbeden sonra beni öldürmek isteyen öldürsün’ diyen Muslih Ulyani, özellikle Suriye’deki Muhalif grupların Suriye halkının çıkarları yerine siyasi-kişisel çıkarları için çalıştığını vurguladı.

Muslih Ulyani’nin hakikat olarak tespit ettiği şeyleri söylemesinin ardından öldürülme endişesi taşıması ise giderek daha karmaşık bir hal alan 7 yıllık savaşın dillendirilmeyen gerçeği olarak değerlendirildi.

Dr. Abdullah Muheysini de Sünni Muhalifleri iç savaştan sakındırdığı için benzer bir tehlike atlatmıştı.

Muslih Ulyani: “Sabır ‘artık beni sal’ diyene kadar sabrettim.

Bugün Ğuta’yı yalnız bırakanlar için susacak mecal kalmadı.

Bugün Ğuta’yı yalnız bırakanlara, zulüm altında bırakanlara karşı sabretmeyeceğim”

‘Şehitlerin kanlarıyla alınan tanklar iç savaşta imha ediliyor’ diyen Muslih Ulyani, ailelerin evlatlarını ‘Allah yolunda cihat için gönderdiğini fakat grup liderlerinin onları iç savaşta öldürdüğünü ifade etti.

‘Gençlerin kanlarını bu saçma savaşta daha ne zamana kadar feda edeceğiz’ diyerek çıkışan Ulyani, ‘bu saçmalıklar da ne böyle; ne hale geldik’ dedi.

Muslih Ulyani’nin ‘Kadınlarımızın mücahitlerden dolayı çığlıklar atıp yazık oldu İslam’a diye haykırışlarını duymak için mi yaşadık?’ şeklindeki sözleri, konuşmanın en etkili bölümleri arasında yer alan ifadelerden oldu.

“Sen bu kadına yardım etmek için mi cihada çıktın yoksa onun oğlunu öldürmek için mi? Cihattan anladığınız bu mu? Ey grupların komutanları, cihatla bu şekilde oynamak da neyin nesi?”

Daha sonra Rejim hapishanelerindeki esir Müslüman kadınların birbirleriyle savaşan Muhaliflere ‘bizi hayal kırıklığına uğrattınız’ şeklinde haber yolladığını aktaran Muslih Ulyani sözlerini şu ifadelerle bitirdi:

“Ey komutanlar topluluğu! Hakkı ve gerçekleri konuşuyorum. Mücahitlerin kanlarını akıttınız! Şam halkını kurban ettiniz. Arşın Rabbi Allah’tan bu komutanların kalplerine hidayet vermesini diliyorum. Amin deyin!”

Muslih Ulyani’nin etkili Cuma hutbesi, resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşıldı:

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: