Ceyşul İslamın Elindeki Esirler Duma Katliamını Erteletti

Ceyşul İslamın Elindeki Esirler Duma Katliamını Erteletti
Mart 29 12:53 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Suriye rejim ordusu kaynaklarına göre, ordu kuvvetlerinin Duma’daki cephelere taşımasına rağmen rejim güçlerinin şehre bir saldırı başlatmayacağı belirtildi.

Kaynağa göre, Rejim Ordusu’nun Duma’ya girmekten çekinmesi, Ceyşul İslam’ın hapishanelerinde bulunan çok sayıda tutukludan kaynaklanıyor.

Ceyşul İslam’ın hapishanelerinde toplam tutuklu sayısının 1.000’den fazla olduğu tahmin ediliyor; Bu mahkumlar arasında askerler ve devlet memurları var.

Gözlemciler Ceyşul İslam grubunun, Suriye rejim ordusu’nun uzun zamandır beklenen askeri operasyonlarını Duma’da başlatmaması için bu kozu kullandığını açıkladı.

Rus destekli Suriye ordusu tarafından yönlendirilen, Doğu Guta’nın diğer bölgelerindeki Muhalifler Rejim kontrolünde konvoylarla ayrıldı.

Fakat Ceyşul İslam grubu, rejim güçleri tarafından kuşatılmış yerleşim bölgesi Duma’da kalacağını açıkladı.

El-Vatan gazetesi, “Ceyşul İslam grubunun şehri teslim etmeyi ve ayrılmayı kabul etmedikleri takdirde, Guta’daki güçler Duma’da büyük bir askeri operasyona hazırlanıyorlar” dedi.

Gözlemciler, Suriye rejim ordusunun ve Rus hava güçlerinin Doğu Guta’da yaptığı katliamların Duma’da da tekrarlanayacığını ve binlerce sivilin öldüreleceğini belirtti.

 

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: