“Cihadın Bittiğini İddia Eden Yalan Söylemiştir; Cihat, Kıyamete Kadar Devam Edecektir”

“Cihadın Bittiğini İddia Eden Yalan Söylemiştir; Cihat, Kıyamete Kadar Devam Edecektir”
Haziran 11 22:14 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Dr. Abdullah Muheysini, resmi sosyal medya hesabından Suriye’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdiği yeni bir paylaşım yaptı.

‘Cihadın bittiğini iddia eden kişi yalan söylemiştir’ diyen Dr. Muheysini, bilakis cihat, Allah bize kendi yardımıyla yardım etsin diye kıyamete kadar devam edecektir muhakkak ki O Kaviyy ve Azizdir’ diye devam etti.

“Sevgili kardeşim, böyle dert taşıma, cihat sadık el mesduk olanın vaadiyle kıyamet saatine kadar devam edecektir; o ki hevasından konuşmaz. Fakat sen kendi nefsinin derdini taşı, Allah’ın cihat için kullandığı kişilerden misin değil misin diye.

Sen Allah’ın haklarında şöyle dediği kimselerden misin diye: “Onlar, Allah’a verdikleri sözde sadakat gösterdiler. Sözlerini hiçbir şekilde de değiştirmediler.

İşte bunlar öyle mübarek geceler ki ağlayarak mağfiret dileyip umutla Allah’a yalvarın: ‘Ya Rabbi! Beni bu yolda kullan, beni giderme.

İnanın ki bugün sahada komutanların, şerilerin ve askerlerin tevbesine ihtiyaç duyulduğu kadar ve askerlerimizin onlar üzerine galip gelmesi için cihadımızın hakiki destekçisi ve Kendisinden başka rab olmayan Allahla alakamızı düzeltmeye ihtiyaç duyulduğu kadar başka bir şeye ihtiyaç duyulmuyor.

İşte o zaman açık bir fetih, Allah’tan bir izzet ve temkin ile müjdelenebiliriz.

Ya Rabbi eğer senin için olmadıysa bize gazap dokunur; ve biz gerisini umursamayız.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: