‘Çocuklarını Öldürdüğünüz Müslümanlar Size Kin Duyuyor’

‘Çocuklarını Öldürdüğünüz Müslümanlar Size Kin Duyuyor’
Şubat 01 11:22 2017

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Amerikalı Gazeteci Bilal Abdulkerim, Suriye’nin kuzeyinden yaptığı yayınla ülkede bulunan çok sayıdaki mezarlıkların birinden seslendi.

Mezarlıktaki bazı mezarların küçük olduğuna dikkat çeken Bilal Abdulkerim, savaşlarda çocuk öldürmenin ‘terörle mücadele’ söylemiyle geçiştirilemeyeceğini vurguladı.

‘Bir insan Müslüman, Hristiyan, Amerikalı ya da Suriyeli olduğunda her halukarda çocuğunu sever’ diyen Bilal Abdulkerim, Enver Evlaki’nin ABD insansız aracıyla öldürüldüğünü birkaç sonra 16 yaşındaki oğlunun ve birkaç gün önce de 8 yaşındaki kızının ABD saldırılarında öldürüldüğünü’ hatırlattı ve çocukları öldürülen Müslümanların ABD’lilere kin duyduğunu belirtti.

‘Ben New York’ta büyüdüm, New Yorkluları Amerikalıları iyi tanırım; size bir soru soruyorum, net bir soru: çocukların, kadınların ve masumların öldürüldüğü bir savaş sizin için kabul edilebilir mi’ diyen On The Ground News OGN Genel Yayın Yönetmeni Bilal Abdulkerim, tüm insanlığa aynı soruyu yönelterek ekledi: “Eğer bu savaş biçimi sizin için kabul edilebilirse başka bir topluluk da size aynı şekilde saldırdığında terör diye yakınmayacaksınız, çünkü terörizm sadece bireyler ve gruplarla yapılmaz, aynı zamanda devlet düzeyinde de yapılabilir, yok eğer bu savaş biçimi kabul edilemez ise hükümetlerinize başvurmalısınız ve onlar da yeni bir savaş şekli benimsemeli, çünkü bu böyle devam edemez.”

Sorusuna sosyal medya hesaplarından cevap verilmesini isteyen Bilal Abdulkerim ‘masum insanların öldürüldüğü savaş biçimi sizin için kabul edilebilir mi? Evet se neden evet; değilse neden hayır?’ dedi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: