Dr. Muheysini’den ABD’nin Çekilişi Hakkında Açıklama

Dr. Muheysini’den ABD’nin Çekilişi Hakkında Açıklama
Aralık 22 13:40 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Suriye savaşının önde gelen isimlerinden Dr. Abdullah Muheysini, Amerika Birleşik Devletleri ABD’nin Suriye’den çekilişini değerlendirdi.

Dr. Muheysini ‘Ve ABD Geri Çekildi’ başlıklı açıklamasında şunları söyledi:

“İnsanlar bu hadise nedeniyle hayretler içinde kaldı ve durumu yorumlamak için çaba gösterdiler. ABD’ninki aktif rolden kaygılı ihtiyatlılık durumuna geçiş yada bu haldeki bir dönüş için  bekleyiş halidir.

Sonuçta, herkesin de ittifak ettiği üzere bu harika bir gelişme ve Şam Devriminin de bir dönemece girişidir.  Bunlar dikkatli bir okumayı ve derin bir çalışmayı gerektirir ki böylece ortaya çıkan umutların hepsinden fayda sağlamak mümkün olabilsin.

Burada insanları iyimserlik rüzgarlarından nehyeden komplolar da paylaşmıyorum, oportünist pragmatizmden doğan bir kelimeyle  tatminkarlığa gömülmesini de istemiyorum.

Bu hadise (ABD’nin çekilişi), halkın moralinin yükselmesine ve davanın yeniden gözden geçirilmesine katkıda bulunacaktır. Bu, gruplara bir tek oluşum olma yolunda bir teşvik olacaktır.

Ve bunun öncesinde de sonrasında da; her Mücahid Rabbine tevekkül etmeli ve bilmelidir ki O, tuzak kuranların en hayırlısıdır ve dahi bu gelişme masayı Şam tağutunun aleyhine çevirmek için bir fırsattır.

Allah, Muhafaza Edendir, Yardım Edendir ve Koruyandır.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: