Dr. Zevahiri Suriye’ye Seslendi: ‘Ey Şam’daki Kardeşlerimiz Aranızı Sulh Ediniz’ -Tam Metin-

Dr. Zevahiri Suriye’ye Seslendi: ‘Ey Şam’daki Kardeşlerimiz Aranızı Sulh Ediniz’ -Tam Metin-
Şubat 21 17:06 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

El Kaide Lideri Dr. Eymen Ez Zevahiri, Suriye savaşı hakkında yeni bir açıklama yaptı. Dr. Zevahiri’nin ‘Ey Şam’daki Kardeşlerimiz Aranızı Sulh Ediniz’ başlıklı açıklamasını uluslararası güvenlik ilgilisi okurlarımız için Türkçeleştirdik:

“Bismillahirrahmanirrahim

Her bir yerdeki Müslüman kardeşlerim, Esselamualeykum ve rahmetullahi ve berekatuhu,

Bunun ardından;

Bu konuşmamda şu kanlı destansı harplerin, öfkeli savaşın ve yanan lavların ortasında Ribat ve Cihat beldesi Şam’daki ehlimize ve kardeşlerimize hitap ediyorum ki bu, Hristiyan Amerikan-Rus ittifakıyla tam olarak da onların başına yağıyor.

Ve size diyorum ki: Umarım şu kısa konuşmamı herhangi bir örgütsel topluluğu göz ardı ederek size İslam kardeşliğiyle bağlı bir kardeşiniz olarak, benden kabul edersiniz.

Sevgili kardeşlerim, muhakkak ki şu içinden geçmekte olduğunuz kızgın savaş ve şiddetli zorluklar, size ve bize Allah’a bir çıkış yolu bahşetmesi için duaya başvurmayı zorunlu kılıyor; Allahu Teala’nın buyurduğu gibi:

“Nice peygamberle birlikte kendilerini Rabbin yoluna adamış (bilgin) insanlar çarpıştılar. Onlar Allah yolunda başlarına gelenden dolayı gevşemediler, zayıflığa düşmediler ve boyun eğmediler. Allah sabredenleri sever. Onların sözleri ancak: ‘Ey Rabbimiz! Günahlarımızı ve işimizdeki aşırılıklarımızı bağışla, ayaklarımızı sağlam tut ve kafirler topluluğuna karşı bize yardım et!’ demek olmuştur. Böylece Allah, dünya ve ahiret sevabının güzelliğini onlara verdi. Allah iyilikte bulunanları sever.” [Ali İmran 146-148]

Rabbim İzzetiyle duanıza cevap versin, size Nusretini bahşetsin, Rabbimiz Teala’nın Peygamberine sallallahualeyhivesellem buyurduğu gibi:

“Ey iman edenler, Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani size ordular gelmişti; böylece biz de onların üzerine, bir rüzgar ve sizin görmediğiniz ordular göndermiştik. Allah, yaptıklarınızı görendir. Hani onlar, size hem üstünüzden, hem alt tarafınızdan gelmişlerdi; gözler kaymış, yürekler gırtlaklara gelip dayanmıştı ve siz Allah hakkında (birtakım) zanlarda bulunuyordunuz.” [Ahzab 9-10]

Ve şöyle buyurmuştur:

“Hatırlayın; hani sizler sayıca azdınız ve yeryüzünde zayıf bırakılmıştınız, insanların sizi kapıp yakalamasından korkuyordunuz. İşte O, sizi (yerleşik kılıp) barındırandı, sizi yardımıyla destekledi ve size temiz şeylerden rızıklar verdi. Ki şükredesiniz.” [Enfal 26]

Şam’daki Müslüman ve Mücahit kardeşlerim: Kendi adıma size iki şey tavsiye ederim ki bunlar, Allah’ın izniyle zaferin anahtarıdır. Bunların her ikisi de akidemizle ilintili ve geri adım atmamak, İslam’ı ve Şeriatı Şam’da yönetime getirmekten vazgeçmemek ve hakla sınır mücadelesine girmemek için sağlam bir kararlılıkta ısrarcı tutum gösterir.

İkincisi: Bir saf olarak birleşin, uzlaşın, toplanın, bütünleşin, işbirliği yapın ve yan yana gelin; bu zafer ve kurtuluşun temelidir inşallah. İhtilafları gömün, herkesi toplayın da Allahu Teala’nın sizin için hak sözüne bakın:

“Allah’a ve Resûlü’ne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider.”

Ve Allah’ın şu buyruğuna bakın:

“Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın.”

Onlar sizi hırslarını, ya da onlara yardım edenlerin arzularını yerine getirmek için bir araç yapmak istiyorken siz kendinizi sözde destekçilerin elinde oyuncak yapmayın, aksine birleşin, bir araya gelin; Allah sizi ummadığınız yerden rızıklandırsın.

Şam’daki kardeşlerimizi ve ehlimizi uyarmak istediğim diğer şey de savaşlarının çok ciddi tesirlerinin olduğu, kendi lisanıyla ciddi olduğu, bu savaşın İslam ve Arap dünyasının kalbi olduğu, bu savaşın Beytil Makdis’in yanı başında olduğu, bunun uzun ve amansız bir savaştan başka bir şey olmasını  beklememeleri, mücahitlerin sabırlı olmaları, sonuçlar için acele etmemeleri, yere serilmemeleri, düşmanı zayıflatmaya yoğunlaşmalarıdır ki böylece çok sayıdaki darbe, uzun saldırılar, devam eden savaşlar ve kanayan kayıplarla bitap düşsünler.

Kendinizi uzun bir savaşa, yıllar hatta onlarca yıl sürecek bir savaşa adapte edin ve Şam’daki kardeşlerinizle ve diğer bölgelerdeki kardeşlerinizle birlik olmaya, Şam meselesini tüm Ümmetin meselesi haline dönüştürmeye ihtiyacınız var, eğer birleşirseniz canlılık elde edeceksiniz, Ümmetinizin kalplerindeki umudu yenileyeceksiniz, bu da onları sizin etrafınızda size destek vermek, yardım etmek ve teminde bulunmak üzere toplayacaktır inşallah. Ve Allahtan korkun aranızı ıslah edin.

Ey Allah’ım Şam’daki Müslümanlara yardım et, kelimelerini birleştir, kalplerini birbrlerine ısındır, saflarını bir kıl ve bizim için de onlar içinde nusretini, fethini ve de yardımını indir.

Dualarımızın sonu alemlerin Rabbi Allah’a hamd etmektir. Efendimiz Muhammed’e, ailesine ve ashabına selatu selam olsun. Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: