Dr. Zevahiri’den Keşmir Açıklaması: Bugün Sizinle Yetmiş Yılı Aşkın Süredir Dinmeyen Bir Acıyı Konuşacağım

Dr. Zevahiri’den Keşmir Açıklaması: Bugün Sizinle Yetmiş Yılı Aşkın Süredir Dinmeyen Bir Acıyı Konuşacağım
Temmuz 10 13:37 2019

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

El Kaide’nin resmi yayın organı Sahab Medya, Dr. Eymen Ez Zevahiri’nin “Keşmir’i Unutmayın” başlıklı yeni bir videosunu yayınladı. Zevahiri, yeni konuşmasında “bugün sizinle yetmiş yılı aşkın süredir dinmeyen bir acıyı, Keşmir’deki Müslümanların içler acısı halini konuşacağım” dedi.

Dr. Zevahiri, Keşmir’in bir yandan Hindistan mezaliminin, diğer yandan da Pakistan istihbarat ajanlarının hainlik ve tuzaklarının arasında kaldığını belirttiği konuşmasında Keşmirlilerin sonu gelmeyen acılara duçar olduğunu ve onlarla beraber olunması gerektiğini ve de davalarına sahip çıkılması icap ettiğini kaydetti.

“Davalarını savunmalı, onlara olan muhabbetimizi göstermeli ve mümkün olan her desteği onlara sunmalıyız; çünkü onların acıları bizim acılarımızdır, onların yaraları bizim yaralarımız, onlara yönelik saldırılar bize yapılmış saldırılardır ve de onların mukaddesatının çiğnenmesi, bizim mukaddesatımızın çiğnenmesi demektir. Keşmir bizim kalplerimizde kanayan bir yaradır, o kalp ki daha böyle nice yaralar kanıyor onda.”

El Kaide Lideri daha sonra Müslümanların bir tek Ümmet olduğunu, coğrafi sınırların ve milli farklılıkların Müslümanları bölemeyeceğini hatırlattı.

“İşte Arap Mücahitlerin, Rusları Afganistan’dan çıkardıktan sonra Keşmir’e yönelmek istemelerinin nedeni budur. Bununla birlikte Amerika’nın yaltakçısı olan Pakistan hükumet ve ordusu pusuya yatmış onları bekliyordu.”

Dr. Eymen Ez Zevahiri, Pakistan hükumetinin ve ordusunun Keşmirli Mücahitlere yönelik politikalarının Rusların çekilmesinden sonraki Arap Mücahitlere ve daha sonra da İslam Emirliğine ve onun Mücahit ve dahi muhacirlerine yönelik politikalarıyla aynı olduğunu belirtti.

Pakistan ordusunun Mücahitler üzerinden para kazanmanın yollarına baktığını kaydeden Dr. Zevahiri, onların İslam Emirliği ve El Kaide hakkında Haçlılara bilgi sağladığını söyledi.

Cihat yanlılarına yapılan işkencelere değinen Dr. Zevahiri, çok sayıda cihat yanlısının Pakistan’ın gizli hapishanelerinde hayatını kaybettiğini belirtti. Zevahiri, aynı Pakistanlı ajanların ABD’liler için ise özel evler tuttuğu ve onlara hizmette bulunduğunu kaydetti.

Kuda KİTAP’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı ‘Molla Ömer’ ve ‘Talibanla Geçen Hayatım’ adlı kitaplarında Pakistan ve cihat yanlılarını tuttuğu gizli hapishanelerine ilişkin detaylı bilgiler bulunuyor.

El Kaide Lideri Zevahiri, Amerika ile Pakistan istihbaratı arasındaki durumun ucuz bir hırsız ile çete lideri arasındaki farka benzediğini belirterek şunları söyledi:

“Çete lideri, ucuz hırsıza der ki ‘ben sana çok ödeme yaptım sen ise bunun karşılığında benim için az iş yaptın. Ucuz hırsız ise cevabı yapıştırır: ‘Asıl sen bana az ödeme yaptın ben ise senin için çok iş çıkardım. Bununla birlikte ucuz hırsızın çete liderine olan bağlılığı devam eder ve iş yaptığında onun için yapar. Pakistan istihbaratı Amerika’ya şikayette bulunarak ‘Hindistan’ı ve ajanlarını bize tercih ederek sınırları aştın’ der. Bunun karşılığında Amerikalılar da Pakistan istihbaratına der ki: ‘Biz size para ödedik, Müslümanları öldürmeniz için hem resmi hem de rüşvet kabilinden ödeme yaptık fakat siz ise bizi ve ajanlarımızı öldürenlere karşı kör kesildiniz.’”

Dr. Eymen Zevahiri daha sonra Pakistan’ın Amerikan politikalarına karşı çıktığını iddia etmesi halinde onlara basit iki sorusu olduğunu ifade etti:

-Pakistan hükumeti yada ordusu, Amerikan dronelarının Pakistan hava sahasında uçmasını engelleyebilir mi?

-Pakistan hükumeti yada ordusu, Afganistan’daki Amerikan ordusuna destek sağlamak için Pakistan’dan geçen Amerikan lojistik konvoylarını durdurabilir mi?

Zevahiri, Pakistan’a Keşmir’in özgürleştirilmesi konusunda güvenilmeyeceğini, hatalar, yenilgiler, yozlaşmalar ve ihanetlerle dolu tarihinin bu gerçeğe tanık olduğunu kaydetti.

Dr. Eymen Zevahiri: “Müslümanları savunmaya gelince, Pakistan ordusunun bu konuda da karanlık bir geçmişi vardır. Afganistan’ı yıkması için Amerika’ya yardım eden bu ordudur, Bengal’i Hindistan’a teslim eden bu ordudur, Belucistan’daki Müslümanları katleden ve Veziristan ve de Svat sakinlerini evlerinden çıkaran bu ordudur; bu ordu Müslümanların herhangi bir yerde savunulmasında güvenilemez.”

El Kaide lideri, Keşmir cihadının ‘uluslararası mücrimlerden’ kurtarılarak sadece Allah yolundaki bir cihada dönüştürülmesi için Pakistan’ın pençesinden kurtarılması gerektiğini vurguladı.

Zevahiri ayrıca Keşmirli cihat yanlılarına da tavsiyelerde bulundu ve Hindistan’a yönelik caydırıcı eylemler düzenlenmesi gerektiğini ifade etti; bu eylemlerde insan gücü ve maddi hasara uğratılmaları gerektiğine dikkat çekerek dünyanın diğer bölgelerindeki Mücahit kardeşleriyle iletişim kurmaları gerektiğini söyledi.

Cihadın Şeriat kurallarına göre sürdürülmesi gerektiğinin altını çizen Dr. Zevahiri, Camilerde, Pazar yerlerinde ve Müslümanların toplanma yerlerinde patlayıcı kullanılmaması gerektiğini kaydetti.

“Şer’i rehberlerin yokluğunda Mücahitler, rüşvet için adam kaçıran ve şantajda bulunan katillere ve çetelere dönüşüverirler. Maalesef ki bu tip sapkınlıklar ve hastalıklar Mücahitlerin saflarına nüfuz etti ve bu olguya karşı durmanın yolu emri bil maruf ve nehyi anil münkerdir. Bu vecibe, herkesten önce kerim alimlerin üzerine farzdır. Hakkı Ümmete beyan etmek, fesattan çıkmış olan şüpheleride ifşa etmek onların vazifesidir.”

Zevahiri, alimlere seslenişini sürdürerek onlardan Afganistan’daki Amerikalılara karşı savaşın tıpkı Ruslara karşı olduğu gibi farzı ayn olduğunu açıklamalarını istedi.

“Muhterem alimler, Müslümanların aleyhine kafirlere yardım edenlerin de tıpkı onlar gibi kafir olduklarını bildiriniz. Allah Subhanehu ve Teala buyurur ki ‘kim onları dost edinirse o da onlardandır.’ Onlara İslam’ın cihat ve davetten başka bir yolla ve sahte demokratik oyunlarla muzaffer olmayacağını açıklayınız; o demokratik oyunlar ki Ümmeti sadece Şeriattan uzaklaştırmaya yarıyor.”

El Kaide Lideri Dr. Eymen Ez Zevahiri, Müslümanların bir tek Ümmet olduğunu ve Keşmir, Filipinler, Çeçenistan, Orta Asya, Irak, Suriye, Arap Yarımadası, Somali, İslami Mağrib ve Türkistan’daki cihadın farzı ayn olduğunu tekrar vurguladıktan sonra sözlerini şu ifadelerle bitirdi:

“Keşmir’deki ehlimiz, Allah şahittir ki sizleri unutmadık, elimizdeki her şeyle sizin yanınızda yer alıyoruz; velev ki elimizden gelen tek şey dua da olsa. Peygamberimizin sallallahualeyhivesellem müjdesiyle sevinin: “Allah, Ümmetimden iki grubu Cehennem azabından emin kılmıştır; bunlar, Hind diyarını fethedenler ve Meryem oğlu İsa Mesih ile birlikte olanlardır.

Dualarımızın sonu alemlerin Rabbi Allah’a hamdetmektir. Selatu selam ise efendimiz Muhammed’e, ailesine ve ashabına olsun. Esselamualeykum ve rahmetullahi ve berekatuh.”

____________

İlgili Haber:

KUDA KİTAP Tarafından Yayınlanan Üç Büyük Eser, Seçkin Mağazalarda

”Bizim Görevimiz Bu Cihadı Ayakta Tutmaktır”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: