Ebu Maria El Kahtani’den Afganistan’da Vurulan Hafızlar Hakkında Açıklama

Ebu Maria El Kahtani’den Afganistan’da Vurulan Hafızlar Hakkında Açıklama
Nisan 07 12:11 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Heyet Tahrir Eş Şam liderlerinden Ebu Maria Kahtani, ABD ve Afgan Milli Ordusu tarafından Afganistan’daki bir medresenin hedef alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri ABD ve Afgan Milli Ordusu, Afganistan’ın Kunduz Vilayetinde bir medreseyi hedef almış, çoğu çocuk 100’ün üzerinde Kuran Hafızını şehit etmişti.

Ebu Maria El Kahtani olaya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Cürüm ve tuğyanın lideri Amerika tarafından öncülük edilen mürted Afgan Hava Kuvvetleri, Afganistan’ın kuzeydoğu vilayeti Kunduz’dakiKuran öğreten bir medreseyi yüzlerce insanın katılımıyla düzenlenen mezuniyet töreni sırasında vurdu. Saldırı nice şehitlerle –biz onları öyle kabul ediyoruz- yaşları 8 ila 17 arasındaki çoğu çocuk Kuran hafızıyla çok sayıdaki katılımcıdan yaklaşık 150 kişinin şehadetiyle ve birçok katılımcının yaralanmasıyla sonuçlandı.

Eğer bu öldürülenler Yahudi veya Hristiyan yahut Hindu olsaydı dünya ayağa kalkar ve feryat ettiğini duyardık, ve alimlerin kınama, birilerini suçlu ilan etme ve üzüntü duydukları yönündeki açıklamalar yayınlayarak kafirlerle ilişkilerini güçlendirmek için acele ettiklerini işitirdik.

Fakat şu anda hiç kimseye yönelik bir suçlama yok, Yahudilerle ilişkilerini geliştirmeye çalışan ve Müslümanlara karşı savaşan hainlerin yüzlerine çarpacak bir hakikat kelimesi söylenmiyor, sessiz kalınıyor.

Ey Allahım! İslam’la savaşan kafirlerin hakkından gel ve hain yöneticilerin de hakkından gel. Ey Allahım! Onların rejimlerinin çöküşünü hızlandır, onların başlarına askerlerinden bir asker gönder. Şüphesiz ki Sen Kadir ve Aziz olansın.”

_________________

İlgili Haber:

Makdisi’den Afganistan’da Vurulan Hafızlar Hakkında Açıklama

ABD, Afganistan’da İslami Eğitim Enstitüsünü Vurdu

Taliban’dan Öldürülen Kuran Hafızlarıyla İlgili Duygusal Çalışma -VİDEO-

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: