El Kaide’den Tunus Halkına: Ümmetimizin Kaynakları Batılılar Tarafından Sömürülüyor

El Kaide’den Tunus Halkına: Ümmetimizin Kaynakları Batılılar Tarafından Sömürülüyor
Nisan 13 10:06 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İslami Mağrib’teki El Kaide – Ukbe Bin Nafi Tugayları, Arap Baharının üzerinden geçen yedi yılın değerlendirildiği bir açıklama yayınladı.

‘Tunus; Devrimin Başarısızlığı ve Yağmalanan Varlıkların Ardından Geçen Yedi Yıl’ başlıklı açıklama örgütün yayın organı Endülüs Medya tarafından paylaşıldı.

İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in ‘Malını korurken öldürülen şehittir. Canını korurken öldürülen şehittir. Dinini korurken öldürülen şehittir. Ehlini korurken öldürülen şehittir’ sözüyle başlayan açıklamada Fransa öncülüğündeki Batılıların Tunus üzerindeki hegemonyasına ve ülkenin varlıklarının gasp edilmesine itiraz edildi.

Ülkenin kaynaklarının Batılı ülkeler tarafından çalındığının belgeleriyle kanıtlandığı kaydedilen açıklamada ayrıca gerçeklerin halktan gizlenmesi için faaliyet gösteren unsurlara gönderme yapıldı.

‘Müslüman Tunus, Fransa’nın sadık ajanları tarafından yönetiliyor’ denilen El Kaide bildirisinde İslam ülkelerindeki genel soruna işaret edilerek dışa bağımlı yöneticilerin halkın dini değerlerine savaş açtığı vurgulandı.

‘Tunus; Devrimin Başarısızlığı ve Yağmalanan Varlıkların Ardından Geçen Yedi Yıl’ başlıklı açıklamada Ocak 2011’de gerçekleştirilen devrimle özgürlüğe giden yolun kapısının açıldığı fakat devrim karşıtı odağın doğu ve batıdan aldığı yardımlarla fasit yönetimi yeniden canlandırdığı savunuldu.

Ukbe Bin Nafi Tugayları resmi açıklamasında yer alan bir diğer bilgi de Fransa’nın eski sömürgelerine  ‘özgürlük bahşettikten’ sonra Afrika kıtasında 50 askeri müdahale gerçekleştirdiği ve 1963’den bu yana 22 Afrikalı devlet başkanının suikastında yer aldığı yönündeki istatistik oldu.

Arap Baharı olarak adlandırılan 2011 ayaklanmaları, Müslüman halklar için öze dönüş fırsatı olsa da mevcut liderler, cemaatler, yazarlar ve fikir adamlarının halkların aleyhine sonuçlanacak kararlar aldığı görüldü.

‘Tunus; Devrimin Başarısızlığı ve Yağmalanan Varlıkların Ardından Geçen Yedi Yıl’ başlıklı açıklamada ‘kulları üzerinde hüküm verme hakkı Allah’ındır’ denildikten sonra yöneticilerin insanlara adalet sağlamakta yetersiz müfsid tağutlar oldukları kaydedildi.

Açıklamada daha sonra Tunus halkın sokaklara çıkarak kaynakların kimler tarafından sömürüldüğünü sorması istendi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: