El Nasr Bülteni İlk Sayısını Yayınladı

El Nasr Bülteni İlk Sayısını Yayınladı
Mart 14 11:54 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Keşmir’de işgalci Hint Ordusuna karşı direniş gösteren Ensar Gazve Hin Grubuna bağlı resmi yayın organı El Hurr Medya yeni bir bülten çıkarmaya başladı.

El Nasr Bülteni ilk sayısıyla okurlarıyla buluştu:

“HAK EHLİ: HİNDİSTANLI MUHACİRİN ŞEHADETİ

Ensar Gazve Hind, Mücahit ve Vaiz Muhammed Tevfik’in şehadetiyle İslami Ümmetini tebrik eder ve iman ehlinden Ümmetin bu büyük evladı için dua etmesini rica eder.

Ensar Gazve Hind, Muhammed Tevfik’in, İsa Fazili’nin ve Seyyid Uveys’in muhterem anne ve babasını tebrik eder ve kendilerinden dua etmelerini ve sabırlı olmalarını rica eder.

Size Muhammed Tevfik’in mümin bir mücahit olduğunu bildirmek isteriz. Allah kendisini cihat yolculuğunu ve şehadetini kabul etsin, kendisini Hindistan’ın fethinin şehitlerinden saysın.

Muhammed Tevfik, diğer iki mücahit olan İsa Fazıli ve Seyyid Uveys’le birlikte 13 Mart 2018 günü İslamabad’ın güney Keşmir ilçesinde aynı savaşta şehit oldu. Kendisi, Hindistan Fatihi Muhammed Gaznevi’nin torunu ve varisiydi.

Ya Şeriat Ya Zafer çağrısına cevap veren Muhammed Tevfik, 2017 yılında Hindistan Haydarabad’dan Keşmir dağlarına hicret ederek başladı ve Ensar Gazve Hind saflarındaki ilkler arasında yer aldı.

Muhammed Tevfik yakın dönem tarihte Keşmir’e hicret eden ve vaizlik görevine başlayan ilk mücahit oldu. Cihatta kullandığı isimleri Sultan Zabul El Hind ve Ebu Zerr El Hind idi.

Ensar Gazve Hind, senin şehadetini üzerinde bir borç olarak kabul eder ve şehadetini Hindistan Müslümanlarına bir çağrı olarak görür.

Dualarımızın sonu alemlerin Rabbi Allah’a hamd etmektir.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: