Endülüs Radyosu, Başkanlık Sarayına Eylem Düzenleyen El Şebab Üyesinin Son Mesajını Yayınladı

Endülüs Radyosu, Başkanlık Sarayına Eylem Düzenleyen El Şebab Üyesinin Son Mesajını Yayınladı
Şubat 28 21:17 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

El Şebab Hareketine bağlı Endülüs Radyosu, geçtiğimiz hafta Başkanlık Sarayına düzenlenen iki canlı bomba eylemcisinden birine ait son mesajı yayınladı.

Adiyatullah adıyla da tanınan Abdullah Şeyh Adem Ahmed’in birçok konuya değindiği konuşmasında ‘Somali’de yürütülen cihadın önemine, Mücahitlerin faziletlerine, savaşa çıkmayanlara, cihat liderlerine ve sorumluluklarının zorluğuna, cihat alimlerine ve değerlerine ve de ailesine’ yönelik mesajlar var.

Adiyetullah, El Şebab Hareketi lideri Şeyh Ahmed Ebu Ubeyde’ye özel olarak seslendiği konuşmasında ‘sabır tavsiyesinde’ bulunarak zor bir konumda olduğunu hatırlattı.

Adiyetullah ayrıca Dr. Eymen Ez Zevahiri’ye özel selam gönderdi. Geçtiğimiz hafta başkent Mogadişu’da eylem gerçekleştiren El Şebab üyesi Adiyetullah, ‘Dr. Eymen Ez Zevahiri’nin videolarını çok kez izlediğini ve onun hikmetli konuşmalarından çok şey öğrendiğini’ ifade etti.

Somalili cihat yanlısı, Dr. Eymen Zevahiri’ye ailesiyle ilgili durumu nedeniyle de taziye iletti.

Konuşmasının sonunda ‘düşmanlardan’ söz eden Adiyetullah, ‘gerçekleştireceği eylemle onları dehşete düşüreceğini’ belirtti.

El Şebab Hareketi geçtiğimiz hafta, başkent Mogadişu’da Başkanlık Sarayını ve İstihbarat Merkezini hedef alan bombalı saldırı gerçekleştirdi. Eylemlerde 80 kişi öldü ve yaralandı.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: