Erdoğan: “İdlib’de Ciddi Bir Harekat Var Ve Bu Devam Edecek”

Erdoğan: “İdlib’de Ciddi Bir Harekat Var Ve Bu Devam Edecek”
Ekim 07 12:14 2017

Cumhurbaşkanı, Erdoğan, ”İdlib’de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek. İdlib operasyonunun ardından bu konuda yeni inisiyatifler almaya devam edeceğiz” dedi. Operasyonu şu an Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) yürüttüğünü belirten Erdoğan ”Bizim askerimiz henüz İdlib’de değil” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Fırat Kalkanı Harekatı’yla kendimize bölgemizde açtığımız alanı şimdi İdlib’in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileriye taşımanın gayreti içindeyiz. İşte bugün örneğin İdlib’de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek. Halep’ten kaçmak suretiyle İdlib’e gelen kardeşlerimize, ne olursa olsun, ‘İster ölün ister kalın’ diyemeyiz. Onlara biz elimizi uzatmak durumundayız. Şu anda da bu adım atıldı, devam ediyor. Suriye sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşturulmasına da asla izin vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Erdoğan, İdlib operasyonunu şu an ÖSO’nun yürüttüğünü belirterek ”Askerimiz henüz İdlib’de değil. Rusya havadan TSK sınır içinden destek veriyor” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Sizlerle en son 2014 yılı mayıs ayındaki 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantımızda yine burada bir araya gelmiştik. Sadece bu tablo dahi AK Parti’nin nasıl bir duvarın tuğlaları gibi birbirine kenetlenmiş bir parti olduğunu göstermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

KUZEY IRAK’TAKİ TARTIŞMALI BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU

İçeride ve dışarıda ülkemize kim tehdit oluşturuyorsa biz bunlara ‘hoş geldin’ demeyeceğiz. Tam aksine onlar hareketlendiği zaman biz onları yerinde bastırmasını inşallah başarabileceğiz. Bunu başardığımız anda zaten güçlü Türkiye oluruz. Şu anda bunun adımlarını attık, atıyoruz.

ŞİMDİ ŞU DİLLENDİRİLMEYE BAŞLANDI; ‘KÜÇÜK İSRAİL”

Şimdi şu dillendirilmeye başlandı; ‘Küçük İsrail.’ Sen neyi yapıyorsun neyi yapacaksın? Şimdi İsrail’den başka destek alamayan Kuzey Irak Yerel Yönetimi’nin akıbetini göreceğiz. Bunu sebep neden ilişkisi olarak görüyorum. Daha henüz netice ortada yok. Aslolan netice ne olacak? Açık ve net söylüyorum, bu anlayışla gidersen hiçbir netice çıkartamazsın. Yapacağın tek iş var, başladığın noktaya geri dönmektir. Eğer başladığın noktaya geri dönmüyorsan orada yalnızlığa mahkum olacaksın ve elindeki tüm imkanları da kaybedeceksin.

 

”İDLİB’DE CİDDİ BİR HAREKAT VAR. BU DEVAM EDECEK”

Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu büyük küresel ve bölgesel meselelerin sayısı, çetrefili arttıkça bizim yükümüz de ağırlaşıyor. Çok daha fazla çalışmamız lazım. Bizim için 24 saat yeterli değil. Suriye’deki güvenlik krizinin geldiği nokta ortada. İnsani dramların çözümü konusundaki girişimlerimizi operasyon noktasında attığımız adımları biliyorsunuz. Ülkemizi dışlamaya yönelik tüm çabalara rağmen bu meselenin milli güvenliğimizle ilgili olduğunu gerek şahsın ilgili bakanlarımız zaten açıklıyorlar.

Fırat Kalkanı Harekatı’yla kendimize bölgemizde açtığımız alanı şimdi İdlib’in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileriye taşımanın gayreti içindeyiz. İşte bugün örneğin İdlib’de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek. Halep’ten kaçmak suretiyle İdlib’e gelen kardeşlerimize, ne olursa olsun, ‘İster ölün ister kalın’ diyemeyiz. Onlara biz elimizi uzatmak durumundayız. Şu anda da bu adım atıldı, devam ediyor. Suriye sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşturulmasına da asla izin vermeyeceğiz.

”İDLİB’İN ARDINDAN YENİ İNİSİYATİFLER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Suriye sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturulmasına asla izin vermeyeceğiz. İdlib operasyonunun ardından bu konuda yeni inisiyatifler almaya devam edeceğiz.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: