‘Esed’e İyi Ki Bomba Attılar’ Diyenin Yüreğinde İnsanlık Yoktur

‘Esed’e İyi Ki Bomba Attılar’ Diyenin Yüreğinde İnsanlık Yoktur
Nisan 15 14:20 2018

ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye yönelik saldırısını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Esed’e iyi ki bomba attılar diyorlar. Bunu söyleyenin yüreğinde insanlık yoktur. İnsanın öldürülmesinden zevk alınmaz” dedi. Kılıçdaroğlu, bugün en güçlü ve en modern silahların Ortadoğu’da denendiğini söyledi.

Antalya’daki Kadın Kolları toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’yi bombalamasıyla ilgili, şunları söyledi:

‘Esed’e iyi ki bomba attılar’ diyorlar. Bunu söyleyenin yüreğinde insanlık yoktur. Meydan meydan çıkıp insan hakları diye konuşuyorlar. İnsanın öldürülmesinden zevk alan kişi insan sayılmaz. Bugün geldiğimiz süreçte birlikte oturup düşünmemiz lazım.”

Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyeti kurarken, bir kadın devrimi olarak gördük. Yurttaş olma gücüne kavuştuk kadınların verdiği mücadeleyle. Yeni bir mücadelenin içindeyiz.

Çalışıyım mı çalışmayım mı deme lüksümüz yok. Mücadele ediyim mi, etmeyeyim mi deme lüksümüz yok. Sadece CHP’li kadınlar olarak değil, tüm kadınlar olarak yapmalısınız. Hakkarili, Bayburtlu, Muğlalı, Çankırılı kadına da gideceksiniz. Bu ülkenin kuruluşunda sizin acınız, kanınız ve gözyaşınız var.

Aynı kararlılıkla 2019’da da yapacağız. Birileri ülkeyi babasının çiftliği gibi görüyor. Bu ülke kimsenin çiftliği değildir. Bu ülkenin harcı gözyaşı, acı ile yoğrulmuştur. Bu ülke Gazi Mustafa Kema ve arkadaşlarının emeğiyle kurulmuştur” diye konuştu.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: