‘Ey Netanyahu Sen Terör Devletisin’

‘Ey Netanyahu Sen Terör Devletisin’
Nisan 01 17:17 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kalkmış, Afrin’de askerimizin mazlumlara zulmettiğini söylüyor. Ey Netanyahu, sen çok zayıfsın, çok garipsin. Biz teröristlerle uğraşıyoruz ama senin derdin teröristler değil. Çünkü sen terör devletisin.” dedi.

“Ezilen Filistinlilere yaptığınız şey tarihin bir parçası olacak ve asla unutmayacağız” dedi ve ekledi: “İsrail halkı yaptığınız şeyden rahatsızlık duyuyor.

İsrail askerlerinin 16 Filistinliyi öldürmesinin ardından Cuma günü yüzlercesinin yaralandı ve büyük bir gösteri Gazze Şeridi’yle sınır boyunca çatışmalara yol açtı.

Erdoğan, İsrail’i “insanlık dışı saldırı” konusunda kınadı ve Netanyahu’dan ağır bir tepki verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Adana’nın hemen yanı başında önemli bir harekatın yürütüldüğünün altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Suriye’den ülkemize yönelik saldırıları durdurmak amacıyla Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla sürdürüyoruz. Şu anda iyi bir noktadayız. Operasyonun 58’inci gününde, yani Çanakkale Zaferi’mizin yıl dönümüne denk gelen 18 Mart’ta, Afrin şehir merkezi ele geçirildi. Şimdi Tel Rıfat ve diğer bölgelere yönelik harekat devam ediyor.

Bu harekatta şehit olan askerlerimize, jandarmalarımıza, Özgür Suriye Ordusu mensubu kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise sağlık ve afiyet diliyorum.”

Salondakiler tarafından dile getirilen “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları üzerine Erdoğan, “Ne buyuruyor Rabbimiz? ‘Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Onlar diridirler, siz bilemezsiniz, anlamazsınız.” diyerek karşılık verdi.

 

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: