FETÖ Operasyonunu Yapan İstihbarat Şefi Ve İçişleri Bakanı Görevden Alındı

FETÖ Operasyonunu Yapan İstihbarat Şefi Ve İçişleri Bakanı Görevden Alındı
Mart 30 18:43 2018

Kosova Başbakanı’nın, Gülen yapılanmasının 6 üyesinin gözaltına alınması sonrasında İstihbarat Şefi ve İçişleri Bakanı’nı görevden aldığı bildirildi.

Kosova Başbakanı Ramuş Haradinac, Gülen yapılanmasına yönelik Kosova’da düzenlenen ve altı FETÖ üyesinin gözaltına alınıp Türkiye’ye gönderildiği operasyonla ilgili kendisine bilgi verilmediğini söylemişti.

Haradinac ise Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bugün, Kosova İstihbarat Servisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda 6 Türk vatandaşı sınır dışı edildi. Ben, başbakan olarak bu operasyonla ilgili bilgilendirilmedim. Bu yüzden, yasal ve anayasal yetkilerime uygun olarak hareket edeceğim” demişti.

Haradinac Facebook sayfasında yayımladığı açıklamasında ise “Bu operasyonda, sınır dışı etmenin aciliyeti dahil bazı unsurlar açık değil” ifadesini kullanmıştı.

Kosova İçişleri Bakanlığı “bu altı kişinin, güvenlik nedeniyle tutuklanmaları ardından ülkedeki oturma izinlerinin iptal edildiğini” açıkladı.

FETÖ üyelerinin MİT ve Kosova istihbaratının ortak operasyonuyla yakalanarak Türkiye’ye gönderildiği bildirilmişti.

Sorguları için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine getirildiğini, Savcılık talimatıyla sorgularına başlanan zanlıların, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceklerini aktardı.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: