Hakkari’de Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Hakkari’de Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Aralık 04 15:11 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Hakkari Valiliği, Hakkari kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde yürütülecek terör operasyonları nedeniyle ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini duyurdu.

15 gün süreyle devam edecek özel güvenlik bölgesi kararıyla vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletin ve milletin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması amaçlanıyor.

Hakkari Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edilmesi;

İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince;

İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova İlçeleri sınırlarında bulunan (30) bölge 05 Aralık 2018 günü saat 00:00:01’den 19 Aralık 2018 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: