HAMAS’ı Eleştiren Ünlü Kuran Okuyucusu Sosyal Medyada Hedef Alındı

HAMAS’ı Eleştiren Ünlü Kuran Okuyucusu Sosyal Medyada Hedef Alındı
Nisan 16 21:04 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Ünlü Kuran Okuyucusu Şeyh Mişari El Afasi, HAMAS’ı Esed Rejimine düzenlenen hava saldırısının ardından Nusayri Rejimi destekleyen açıklamasından sonra HAMAS taraftarlarının hedefi haline geldi.

Şeyh Mişari El Afasi, HAMAS’ı Esed Rejimine destek açıklaması nedeniyle eleştirmişti. Müslüman Kardeşler üyesi olduğu değerlendirilen çok sayıdaki sosyal medya hesabı ünlü Kuran Okuyucusunun HAMAS’ı eleştirmesine sert tepki gösterdi.

Muhammed El Avadi adındaki, sosyal medya kullanıcısı, Mişari El Afasi’ye fiziksel saldırıya teşvik eden paylaşımlar yaptı.

İslami Direniş Hareketi HAMAS, Amerika Birleşik Devletleri ABD öncülüğündeki güçlerin Esed Rejimine yönelik saldırıları hakkında resmi sosyal medya hesabından açıklama yayınlamış, HAMAS Sözcülüğü tarafından yapılan değerlendirmede şu ifadelere yer verilmişti:

“Amerika ve müttefiklerinin Suriye topraklarına karşı saldırılarını kınıyoruz ve bunu Ümmetimize yöneltilmiş arsız bir düşmanlık olarak addediyoruz. Öylesine bir düşmanlık ki Siyonist varlığı korumak için ki böylece planları üstün gelsin diye Ümmetimizin topraklarını kullanmaya uygun hale getirmeyi ve imkanlarını imha etmeyi amaçlıyor.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: