Hamza Bin Ladin: ‘En Hayırlı Ümmetin Bağımsızlığı, Haram Belde Ehlinin Ayaklanışındadır’

Hamza Bin Ladin: ‘En Hayırlı Ümmetin Bağımsızlığı, Haram Belde Ehlinin Ayaklanışındadır’
Nisan 01 12:18 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Hamza Bin Usame Bin Ladin, Bilad-i Harameyn hakkında yaptığı konuşmaların altıncı bölümünü yayınladı. Hamza Bin Ladin’in konuşması, Sahab Medya aracılığıyla paylaşıldı.

‘En Hayırlı Ümmetin Bağımsızlığı, Haram Belde Ehlinin Ayaklanışındadır’ başlıklı konuşmada Hamza Bin Ladin bu serideki amacının Arap Yarımadasındaki Müslümanları Suud Ailesine karşı ayaklanmaya teşvik etmek olduğunu belirtti.

Hamza Bin Ladin, Suud Hanedanlığından ‘mücrim tağutlar’ olarak söz etti.

Hamza Bin Ladin bu konuşma serisi aracılığıyla güttüğü amaçlarını şu şekilde sıraladı:

-Mücrim tağutlar ve yöneticilere karşı ayaklanmaya teşvik

-İki mukaddes mecidi, Safavilerden korumak

-Raşid hilafet kurmak, adaleti yayıp Şura’yı tatbik etmek, cihadı Allah yoluna has kılmak, ülkenin zenginliklerini fakir ve ihtiyaç sahipleri arasında yaymak, böylece ülke evlatlarının izzetli ve güçlü yaşamasını sağlamak.

Hamza Bin Ladin’e göre Biladi Harameyn’de yaşanacak değişiklik, İslam Ümmetinin tamamına yarar sağlayacak ve İslam Ümmetinin eski şanlı günlerine dönmesine neden olacak.

El Kaide Lideri Hamza Bin Ladin, Rafıziler olarak söz ettiği Şiilerin, Mescidi Haram ve Mescidi Nebevi için tehdit oluşturduğunu ve Suudi Hanedanlığının buna karşı koymaya muktedir olmadığını kaydetti.

Bin Ladin: “Arap Yarımadasındaki ehlimize iki mukaddes mescidi Rafızi Safavilerden (Şiilerden) korumak için ekipman ve malzemeleri hazırlamak ve iman ve hikmet diyarı Yemen’deki Mücahit kardeşlerini mal ve canla desteklemek düşer.”

Hamza Bin Ladin daha sonra önceki konuşmalarında Suudi ailesinin Osmanlı Devletine bağlılığını bozarak ihanet ettiğini anlattığını hatırlatarak Abdulaziz Bin Suud’un İngilizlerle olan bağına dikkat çekti.

Hamza Bin Ladin, Suud ailesinin İngiltere’ye olan sevgisinin kıyamete dek son bulmayacak bir sevgi olduğunu savundu.

Suud ailesinin Filistin meselesine ve Müslüman Kardeşler Teşkilatına da ihanet ettiğini hatırlatan Hamza Bin Ladin, son konuşmasında özellikle Abdulaziz Bin Suud’un Amerika ile olan ilişkilerine yoğunlaştı.

Hamza Bin Ladin’in konuşması esnasında videoda geçtiğimiz günlerde Trump’ın damadı Jared Kushner ile bir araya gelen Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın arkasındaki tablo da görüldü.

Kral Abdül Aziz’in ABD Başkanı Roosevelt ile olan görüntüsü, Suudi veliaht Prens Muhammed bin Salman ile ABD başkan danışmanı Jared Kushner arasındaki ilk görüşmede ortaya çıktı.

Kral Abdülaziz’den bu yana iki ülkenin dostluğu yaklaşık 73 yıl önce başladı.

1945 yılının ilk çeyreğinin başlangıcında, ABD Başkanı Roosevelt Suudi mevkidaşına 14 Şubat’ta görüşme çağrısında bulunmuştu.

Toplantı, El Buhayrat al-Mura kentindeki Süveyş Kanalı’nda Amerikan gemisi “Kuincy”de yapıldı.

Roosevelt, Suudi kralla yaptığı görüşmeden sonra dostane davranışından dolayı hayatında Suudi Arabistan kralı gibi kimseyle karşılaşmadığını söylemişti.

Hamza Bin Ladin, Abdulaziz Bin Suud’un tüm dostluk ve işbirliğine karşın bağlılığını ikinci dünya savaşından itibaren İngiltere’den Amerika’ya çevirdiğini anlattı.

Hamza Bin Ladin bu görüşmenin Amerikalıların Müslümanların mukaddes beldelerine savaş gemileri getirmesi ve askeri üs inşa etmesiyle sonuçlandığını belirtti.

İbn Suud ve Roosevelt’in dostluğunun iki mukaddes mescidin beldesini işgale götürdüğünü vurgulayan Hamza Bin Ladin,  ‘bunun sonucunda da bölgedeki yüz binlerce Müslüman öldürüldü’ diye konuştu.

Hamza Bin Ladin, Abdulaziz Bin Suud’un döneminde üç dünya çapındaki güçle karşılaştığını ve onlarla muamelesinin şu şekilde olduğunu ifade etti:

İlki, Osmanlı Devletidir ki onlara ihanet etmiş, biatını bozmuş ve onlarla savaşmıştır.

İkincisi ise Haçlı İngiliz İmparatorluğu; onlarla ittifak yaptı, onlara sevgi besledi ve Filistin için onları terk etti.

Üçüncüsü de Haçlı Amerikan İmparatrluğu. Onlara da iki mukaddes mescidin beldesini işgal etmeleri için izin verdi.

Hamza Bin Ladin, ‘En Hayırlı Ümmetin Bağımsızlığı, Haram Belde Ehlinin Ayaklanışındadır’ başlıklı konuşmasını Abdulaziz Bin Suud’un İslam’a ve Müslümanlara ihanet ettiğini vurgulayarak sonlandırdı.

Bin Ladin: “Onun oğulları ve torunları da babalarıyla aynı yolda yürümeye devam ediyorlar.”

_________

İlgili Haber:

ABD Dostluğu Dededen Toruna Miras Kaldı

“Şam Davası, Ümmetin Davasıdır” -TR. Altyazılı Video-

“Osmanlı Hilafetinden Sonra Cihat Ruhunu Dirilten Usame Bin Ladindir”

‘Öldür Yada Ele Geçir’ Operasyonu Başladı

Bin Ladin’den 3 Tesbih ve 3 Farklı Kader; “Cihat Yanlılarını Yeniden Tek Çatı Altında Toplayacak Kişi”

Hamza Bin Ladin: Suud Ailesi, Osmanlıya İhanet Ederek Şeriatı Yıktı

Hamza Bin Ladinle İlgili Tüm Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: