Hindistan’dan “Taliban’la Savaş” Açıklaması

Hindistan’dan “Taliban’la Savaş” Açıklaması
Ocak 10 19:22 2019

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Hindistan Dışişleri Bakanı General Vijay Kumar Singh, Gazetecilerin Taliban’a karşı savaşçı gönderip göndermedikleri yönündeki soruyu yanıtladı.

Asian News International yayın kuruluşunun resmi sosyal medya hesabından paylaştığı haberde Hindistan Dışişleri Bakanı Talibana karşı gayrı-resmi unsurlar gönderdiklerini söyledi.

Gazetecilerin Talibanla savaşta Hindistan’ın rolü hakkındaki sorusuna Dışişleri Bakanı Vijay Kumar Singh şunları söyledi:

“Biz bu savaşta yer almadık, sadece gayri resmi unsurlar gönderdik. Çünkü bu, Rusya’nın bir çağrsıydı. Bizim Talibanla bir işimiz yok.”

Öte yandan Hindistan Genelkurmay Başkanı General Bipin Rawat da Delhi’deki olağan basın toplantısında konuştu:

“Eğer bir takım ülkeler Taliban’la görüşüyorsa ve Hindistan’ın da Afganistan’da çıkarları varsa o zaman biz de kervana katılırız.”

Amerika Birleşik Devletleri ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde yaptğı açıklamada “Doğru olan bir şeyler yapacağız. Taliban’la, çok başka kimselerle de konuşuyoruz. ‘Hindistan’ dediniz. Hindistan orada, Rusya orada. Rusya Sovyetler Birliği idi Afganistan onları Rusya yaptı, çünkü Afganistan’da savaşırken iflas ettiler. Diğer ülkelere bakın. Pakistan orada. Onlar savaşmalı” demişti.

________

İlgili Haber:

İran Rejimi, Afganistan’da Taliban’a Karşı Hindistan’la İşbirliği Anlaşmasına Vardı

Hindistan, Afganistan’daki Camiyi Ve Sivillere Ait Evleri Vurdu

İstihbarat Raporu: Taliban Ve El Kaide, Hindistan’da Ahir Zaman Savaşına Hazırlanıyor

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: