HTŞ Lideri Ebu Cabir, Grubunun Politikasının Aksine Açıklama Yaptı: Birleşelim

HTŞ Lideri Ebu Cabir, Grubunun Politikasının Aksine Açıklama Yaptı: Birleşelim
Şubat 28 17:47 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Heyet Tahrir Eş Şam HTŞ eski Genel Emiri ve şimdiki üst düzey liderlerinden Ebu Cabir Eş Şeyh, grubunun genel politikasının aksine açıklama yaparak Muhalifler arası savaştan uzak durulması çağrısında bulundu.

Suriye’nin tanınmış ilim adamları Abdurrezzak El Mehdi, Dr. Abdullah Muheysini, Muslih Ulyani ve Ebu Muhammed Sadık, iç savaşa devam eden Heyet Tahrir Eş Şam ve Nureddin Zengi Gruplarıyla görüşmüş, görüşmenin ardından yayınladıkları ortak açıklamada HTŞ’nin Şeri mahkemeyi reddettiğini açıklamıştı.

Heyet Tahrir Eş Şam HTŞ resmi hesaplarından yapılan açıklamada ise mahkemenin zaman kaybı olduğu savunulmuştu.

Heyet Tahrir Eş Şam HTŞ ile Cebhetu Tahrir Suriye CTS arasındaki savaş devam ediyor.

Asya’nın Sesi Haber Merkezi, Muhalifler arası iç savaşta yaşananlara ilişkin haberleri boykot etmeye kararlı biçimde devam ederken savaşın sonlanması için yapılan açıklamaları ise okurlarıyla paylaşıyor.

Devam eden iç savaş için ateşkes çağrısı yapan Ebu Cabir Eş Şeyh, Muhalifler arasında gerçekleştirilecek büyük bir birleşmeye davet etti.

Ebu Cabir Eş Şeyh, birleşmenin olmayıp iç savaşın sürmesi halinde İdlib’in de Doğu Guta gibi olacağı uyarısında bulundu.

Arap Baharı ve ardından Müslüman halkların ayaklanışının dış güçler tarafından manipüle edildiğinden söz eden Ebu Cabir, Osmanlı Hilafetinin birinci dünya savaşında hedef alınmasının ardından İslam Ümmetinin Batılılar tarafından istismar edildiğini yazdı.

Sykes-Picot anlaşmasının üzerinden geçen 100 yılın ardından Batı dünyasının halen İslam Ümmetini bölüp parçalamaya devam ettiğini belirten HTŞ lideri Ebu Cabir Eş Şeyh, Rusya’nın ve kuklası Esed’in bir haftadır Doğu Guta’da yaptıklarının bu sürecin bir devamı olduğunu kaydetti.

İran ve Rusya tarafından Suriye’de işlenen suçları unutmadıklarını ifade eden HTŞ Lideri, Doğu Guta’da yaşananları Muhalifler arası iç savaşa ve hizipçiliğe bağladı.

Daha sonra Rus ve Rejim savaş uçaklarının grup ayırt etmeksizin saldırı düzenlediğini hatırlatan Ebu Cabir, iç savaşın devam etmesi halinde Doğu Guta’da olanların İdlib’te de yaşanacağını belirtti ve ‘bundan en çok zararı da zayıfların göreceğini’ belirtti.

Açıklamasını iç savaşı durdurma çağrısıyla sonlandıran Ebu Cabir Eş Şeyh, ortak liderlik üzerine kurulmuş bir proje üzerinde çalışılmasını istedi.

______________________________

İlgili Haber:

Dr. Zevahiri Suriye’ye Seslendi: ‘Ey Şam’daki Kardeşlerimiz Aranızı Sulh Ediniz’ -Tam Metin-

Suriyeli İlim Adamlarından Birbirleriyle Savaşan Muhaliflerle Görüşmenin Ardından Açıklama

“Sana Nasihat Edeceğim, Dünya Ve Ahireti Kaybetmeden Dinle”

Dr. Muheysini: “Ey Gençler, Sizden Allah İçin Bu Videoyu İzlemenizi İstiyorum.”

Müftü Ebu Zer Azzam’dan Şam’daki Muhacirlere İç Savaşla İlgili Mesaj -VİDEO-

Makdisi, Muhalifler Arası Savaşı Değerlendirdi

Ahmed El Hamdan: “Bin Ladin İle Dr. Zevahiri’nin Tartışmasını Suriye İle Kıyaslayın”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: