HTŞ Liderinden İslam Ordusu Liderinin ‘Belki De Allah Bizi Aşırılarla Savaşmak İçin İdlib’e Getirdi’ Açıklamasına Cevap

HTŞ Liderinden İslam Ordusu Liderinin ‘Belki De Allah Bizi Aşırılarla Savaşmak İçin İdlib’e Getirdi’ Açıklamasına Cevap
Nisan 14 21:07 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Heyet Tahrir Eş Şam liderlerinden Ebu Maria El Kahtani, İslam Ordusu grubu hakkında bir açıklama yayınladı. ‘Ceyşul İslam: Kulak Verecek Herkes İçin Bir Örnek’ başlıklı açıklama örgüte yakın Er Raye – Banner (Sancak) adlı kuruluş tarafından yayınlandı.

Ebu Maria Kahtani, ‘İslam Ordusu grubunun birçok kez terörizme (cihat yanlılarına) karşı savaşacağını açıklamasına karşı uluslararası toplumun kendilerinden hala razı olmadığını’ söyledi.

Ebu Maria Kahtani: “Ne çok savaştılar.. ve kaç mücahit öldürdüler? Batıya kaç kez taviz verdiler fakat yine de başarılı olamadılar?”

Suriye savaşıyla ilgili birçok unsur, bir diğerini Batıyı razı etmek için tavizler vermekle suçluyor.

Ebu Maria Kahtani’ye göre İslam Ordusu grubu Batıya ‘Suriye devrimini koruma’ adı altında tavizler veriyor.

HTŞ Lideri Kahtani, İslam Ordusu grubunu bu hale getirenin örgütün zulümleri ve cürümleri olduğunu kaydetti. Kahtani ‘Ceyşul İslam’dan çok ders aldık’ dedi.

‘Hepimiz aynı gemideyiz’ diyen Ebu Maria, ‘Allah’a itaatle ölmek, günah ile yaşamaktan hayırlıdır’ diye ekledi.

Ebu Maria grubun liderlerinden Ebu Abdurrahman Kakeh’in Guta’dan ayrılma gerekçesi olarak öne sürdüğü gerekçelerin de Batıyı razı etmediğini belirtti.

İslam Ordusu Dini Sorumlusu Ebu Abdurrahman Kakeh dün gündeme gelen açıklamasında şunları söylemişti:

“Rabbimizin onlara karşı bize bir kez daha güç üstünlüğü vermesini, böylece başladığımızı bitirebilmemizi umuyoruz, ve belki de Allah bizim Şam cihadını yok etmek için kullanılan kazmalar olan aşırılık yanlılarının olduğu yere gelmemizi istedi de böylece onların boynuzlarını kıralım da Ümmeti kendilerinin kötülüklerinden rahat ettirelim. Bizim için ne takdir edildiğini bilemeyiz ve Allah’tan bizi kullanmasını isteriz, bizim yerimizi başkalarıyla değiştirmesini istemeyiz.”

HTŞ Lideri Ebu Maria Kahtani sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Allah’tan mücahitlerin saflarını birleştirmesini ve saflarını münafıklardan ve mücrimlerden temizlemesini niyaz ederiz.”

_______________

İlgili Haber:

İslam Ordusu: Belki De Allah, Aşırılarla Savaşmamız İçin Bizi İdlib’e Getirdi

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: