HTŞ’den İHH Hakkında Açıklama

HTŞ’den İHH Hakkında Açıklama
Haziran 11 14:24 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Heyet Tahrir Eş Şam resmi yayın organı İba Haber Ajansı, İHH hakkında bir açıklama yayınladı. Açıklamada insani yardım kuruluşu hakkında çıkan haberler yalanlandı.

‘İHH Kuruluşu Hizmetlerini Sunmaya Devam Edecek Ve Hiç Kimse Bunu Engelleyemez’ başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal medyada, Suriye Geçici Hükumetine bağlı Tehcir Olunanlar İdaresinden Çıkan 147 sayılı sahte bir açıklama dolaşmakta. Açıklamada idareye başvurulmadan, özgür Kuzey Suriye bölgesinde kuruluşun çalışmalarını durduracağı belirtilmekte.

Genel Yönetici Ebu İslam yönetimin hesabı üzerinden bu haberi yalanladı ve şu açıklamalarda bulundu: ‘147 sayılı kararla ilgili olarak, bu doğru değildir ve göçmen işleri idaresinden böyle bir karar açıklanmamıştır. Bu kararı yalanlıyoruz. Kuruluşun faaliyetleri, idari yapı altında düzenli olarak devam etmektedir.’

Sosyal işler daires, ‘Deyr Hassan’ bölgesinde su şebekeleri ve kanalizasyonlar yapmış, ‘El Kerame’ çadır kentini kurmuş, Kuzey Humus’tan tehcir olanlar için kumanya paketleri dağıtmış, bir mutfak inşa etmiş ve özgür bölgelerdeki halkımızdan olan fakirlere mali yardımlarda bulunulduğuna gözlemcilik etmiştir.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: