İdlib Halk Konseyinden Türk Ordusuna: Gelin Ve Bizi Özgürleştirin

İdlib Halk Konseyinden Türk Ordusuna: Gelin Ve Bizi Özgürleştirin
Mart 29 15:28 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İdlib Halk Konseyi Türk Silahlı Kuvvetlerine İdlib’e müdahale etmesi için çağrıda bulundu. TSK’dan ‘İdlib ve civarında yaşayan 4 milyon mazlum sivil için’ yardım istendi.

Türkiye’nin ve Erdoğan’ın zulme karşı koruma kalkanı oluşturacağı yönündeki beklentilerin giderek arttığı ifade edilen açıklamada ‘sizinle coğrafya, din ve tarih bağımız var’ denildi.

Açıklamada ayrıca ‘Türk tarihinin erdemli davranışlarla dolu’ olduğu ifade edilerek ‘Esed Rejimi, IŞİD ve PKK ile savaştan bitap düşen halkımız, özgürlüğün Türkiye ile geleceğine inanıyor’ denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fırat Kalkanı ve Afrin bölgesinde ortaya koyduğunuz tavırla, din kardeşliği ve insani değerleri temsil eden güç olduğunuzu bir kez daha ispat ettiniz.

İdlib ve civarında yaşayan 4 milyon mazlum sivil, Esed ve müttefiki olan terör unsurlarının zulmü altındadır. Türkiye’nin ve Erdoğan’nın devleti hainlerden arındırmayı başarması bu zulme karşı koruma kalkanı oluşturacağı beklentisi her geçen gün artıyor.

Sizinle coğrafya, din ve tarih bağı olan bizler, silahsız masumlara karşı devam eden zulmü bitirmek için sizden askeri müdahalede bulunmanızı bekliyoruz.

Tarihiniz bu tür erdemli davranışlarla dolu. Esed, IŞİD ve PKK ile verilen savaşta yorgun düşen halkımız, özgürlüğün Türkiye ile birlikte geleceğine inanıyor, sizi bekliyoruz.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: