İdlib’de Rusya’nın Vurduğu Cezaevindeki IŞİD’liler Firar Etti

İdlib’de Rusya’nın Vurduğu Cezaevindeki IŞİD’liler Firar Etti
Mart 14 17:20 2019

Suriye’nin İdlib ilinde, askeri muhaliflere ait uçak gözlemevinin Rusya’ya ait olduğunu bildirdiği savaş uçaklarının vurduğu cezaevindeki mahkumlar kaçtı. Kaçanların bir kısmının IŞİD üyesi olduğu bildirildi.

Güvenilir yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, dün akşam düzenlenen Rus hava saldırısında İdlib kent merkezindeki cezaevinin bir bölümü zarar gördü.

Saldırı sonrası içinde hırsızlık, adam kaçırma gibi suçlar nedeniyle alıkonulanların ve IŞİD mensuplarının da bulunduğu çok sayıda mahkum firar etti.

Sivillerin yardımıyla yakalandılar

Hapishanedeki IŞİD’lilerin, hücre evlerine düzenlenen baskınlarla ele geçirildiği ve kent genelinde çok sayıda patlamadan sorumlu tutulduğu belirtildi.

Yeni Şafak’ın haberine göre, İdlib’deki askeri muhalif ve rejim karşıtı gruplar, kaçanların yakalanması için operasyon başlattı. İlde bulunan kontrol noktalarındaki güvenlik tedbirleri de artırıldı.

Bazı mahkumların sivillerin yardımıyla yakalandığı öğrenildi.

Muhaliflere ait uçak gözlemevi, dün akşam “Hımeymim askeri üssünden havalanan SU 34 tipi Rus savaş uçakları, İdlib geneline saldırılar düzenliyor” bilgisini paylaşmıştı.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: