İnce: Görüşmeyeceğim Kimse Yok Esed İle De Görüşürüm

İnce: Görüşmeyeceğim Kimse Yok Esed İle De Görüşürüm
Mayıs 27 00:01 2018

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, verdiği röportajda seçimi kazanması halinde Suriye rejim lideri Esed ile görüşeceğini söyledi. İnce, İncirlik Üssü ile ilgili de açıklama yaptı.

İnce iç siyasetten dış politikaya, ekonomiden yargıya birçok konuya değinilen röportajda, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Suriye Rejim Başkanı Beşar Esed ile de görüşebileceğini ve Şam’a büyükelçi göndereceğini söyledi.

CHP’li aday, “Esad’la görüşür müsünüz?” sorusuna “Neden görüşmeyeyim? ‘Ben küstüm sana’. Böyle bir şey olmaz. Dört milyon Suriyeli Türkiye’de olacak. Ama Şam’da Türk büyükelçi olmayacak. Böyle bir kafa olabilir mi?

Ne yapacağız? Biz burada bakacağız onlara, muhatap olmayacak. Bu doğru değil ki. Görüşmeyeceğim kimse yok” yanıtını verdi. İnce, “Biz yeniden ‘Yurtta barış, dünyada barış’ diyeceğiz. Yani Suriye ile de ABD ile de Almanya ile de barışmalıyız” ifadesini kullandı.

İnce, “‘ABD, Fethullah Gülen’i benim cumhurbaşkanlığım dönemimde iade etmezse İncirlik’i kapatırım’ dediniz. Kapatır mısınız?” sorusuna ise “‘Kapatırım’ demedim. Amerikan askerleri Noel tatilini Amerika’da geçirirler’ dedim. O da onların haklarıdır zaten” yanıtını verdi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: