İngiltere’de Patlama

İngiltere’de Patlama
Şubat 26 10:53 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İngiltere’nin Leicester kentindeki bir patlamada bir iş yeri ve bir ev imha oldu. Olayda en az dört kişinin hayatını kaybettiğini belirten yetkililer dört kişinin de yaralandığını aktardı.

Pazar akşamı saat 19:00 sularında yaşanan patlamada bir işyeri ve yanındaki evin tamamen harabeye döndüğü kaydedildi.

Liecester Emniyet Amiri Shane O’Neill olaya ilişkin açıklamasında ‘şu aşamada doğrulanmış dört ölüm vakası var ve bazıları da halen hastanede tedavi altında’ şeklinde konuştu.

Shane O’Neill ayrıca ‘henüz tespit edilemeyen diğer bazıları daha olabilir ve kurtarma çalışmaları başka zayiat olup olmadığını tespit etmek için devam ediyor’ dedi.

Emniyet Amiri O’Neill’e göre patlamanın terörle bağlantısı henüz saptanamadı. Patlama sonrasını gösteren video ve fotoğraflar, enkaza dönüşmüş yığınlardan yükselen alev ve dumanları gösteriyor.

Bölge sakini, ajanslara şunları söyledi: “Bu büyük patlamayı duyduk, altı ev ötesi bile sallandı ve bunun bir araba kazası olamayacağını düşündük, bu bir çarpma sesi değildi.”

“Dışarıya çıktığımızda büyük bir duman kütlesi vardı, tuğlalar yollara saçılmıştı.”

Liecester Emniyet Amiri Shane O’Neill, ‘görevlilerin patlamanın nedenini öğrenmek için araştırmalara devam ettiğini’ belirtti.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: