İran Devrim Muhafızlarına Bombalı Saldırı

İran Devrim Muhafızlarına Bombalı Saldırı
Mart 13 12:20 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İran Devrim Muhafızları yaptığı açıklamada, Belucistan eyaletinin Sarawan bölgesindeki sınır kontrol noktalarından birine bombalı saldırıya düzenlendiğini, iki kişinin yaralandığını duyurdu.

Tasnim haber ajansı bir grup silahlı saldırganın güneydoğudaki Sistan ve Belucistan eyaleti Sarawan sınır kasabasındaki İran Devrim Muhafızları genel merkezine saldırdığını bildirdi.

Devrim Muhafızları, saldırganları “bir terörist grubun saldırgan üyeleri” olarak tanımladı. Saldırganlardan birinin patlayıcı yeleğini patlattığın iki Basij kuvvetleri personelinin yaraladığını söyledi.

7 Ocak 2017’de, Pakistan sınırındaki İran’ın güneydoğusundaki Sistan ve Belucistan eyaletleri Jekygor bölgesinde silahlı bir Beluş grubuyla çatışmalarda bir İran sınır muhafızı öldü ve üç kişi yaralandı.

İran haber ajansı İrna, Sistan ve Belucistan eyaletinin güneyindeki Jekygor bölgesindeki militanlarla sınır muhafızları arasında meydana gelen çatışmaları hükumet kaynaklarına dayandırdı.

Haberlere göre saldırganlar, Jekygor bölgesinde sınır muhafızlarına yiyecek tedarik eden bir kamyonla olay yerine geldiği ve yerel saat ile 11: 30’da silahlı çatışmaya girdiği belirtildi.

19 Aralık 2016’da, İran Devrim Muhafızları, Pakistan’ın Belucistan eyaletinin doğusunda yer alan Sarawan şehrinde silahlı bir muhalif grupla gece çatışmalarının ardından, polis memurlarından birinin öldürülmesini ve bir diğerinin bir bombalı araç saldırısına uğradığını açıkladı.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: