İran’ın Füze Bölgesi Batı Suriye’de Ortaya Çıktı

İran’ın Füze Bölgesi Batı Suriye’de Ortaya Çıktı
Mart 14 12:26 2019

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İsrail merkezli Image Sat International web sitesi, Suriye Tartous Valiliği’nde bir füze sahası inşası gösteren birkaç uydu görüntüsü yayınladı.

Image Sat tarafından yayınlanan ilk görüntüler, uydu görüntüleri SSM üretimi ile ilgili büyük endüstriyel binalara sahip üç hangarın varlığını ortaya koyuyor.

“Yerleşke, büyük endüstriyel binaları andıran üç ana hangardan oluşuyor. Bu site gerçekten SSM üretimi ile ilgiliyse, iki hangarın üretim hatları içermesi ve üçüncünün montaj için olması mümkün ”dedi .

“Bununla birlikte, korunan yapılar tespit edilemediğinden, bu komplekste füze motorlarının ve savaş başlıklarının montajı muhtemelen mümkün değildir” diye ekledi.

Image Sat tarafından yayınlanan ikinci ve üçüncü tweette, uydu görüntüleri, füze rampalarını ve İran’ın Hocir’deki bir SSM üretim sitesine benzeyen bir yerleşkesini gösteriyor.

“Geçtiğimiz aylarda, güvenli bir şekilde çitle çevrili tesis içindeki saha girişinde otobüsler ve kamyonetler tespit edildi.

İşçilerin askeri tesis ortak modelinde olduğu gibi otobüs ve minibüs kullandıkları görülüyor. Ayrıca, yakın zamanda yeni bir su kulesi inşa edildi ” dedi .

Image Sat, “Bu iki bulgu, bileşiğin aktif ve geliştirilmekte olduğunu gösteriyor” dedi.

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: