IŞİD, Dr. Zevahiri’nin De Aralarında Bulunduğu Bazı Liderleri Hedef Alan Görsel Yayınladı

IŞİD, Dr. Zevahiri’nin De Aralarında Bulunduğu Bazı Liderleri Hedef Alan Görsel Yayınladı
Şubat 12 13:19 2019

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

IŞİD bağlantılı sosyal medya grupları tarafından yayınlanan yeni bir montaj çalışması paylaşıldı. IŞİD destekçileri tarafından yayılan görselle bazı cihat liderlerine hakaret edildiği görüldü.

‘Cihadın Sırtındaki Bıçak’ yazılı görselde Dr. Eymen Zevahiri, Dr. Abdullah Muheysini, Abdurrezzak El Mehdi, Ebu Abdullah Şami ve Ebu Muhammed Cevlani’nin yüzüne bilgisayar efektleriyle kan çizildi.

IŞİD geçtiğimiz günlerde de bir video yayınlayarak günümüz ilim adamlarının alim değil tağut destekçisi olduklarını savunmuştu.

Videoda şu ifadeler yer aldı:

“O halde biri, zamanımızda meşhur şekilde ilimle bağdaştırılanların çoğunun tağuta itaatini izhar ettiğini ve onunla ittifaka girdiğini, ve ona karşı ayaklanmış her muvahhide karşı tağutu desteklediğini biliyorsa nasıl olacak? Böyle yapanın hükmü, Allah’ın kitabında ve Resulünün sallallahualeyhivesellem Sünnetinde maruftur. Binaenaleyh, İbn Baz, İbn Useymin, El Fevzan, Al’i Şeyh muasırlar, Muhammed Hassan, El Huveyni, Huseyn Yakub, El Kardavi, El Buti, Nablusi, El Ğaryani, El Makdisi, Ebu Katade, Hadduşi ve El Fahl alim değildir.”

Irak kökenli örgüt, kurulduğu tarihten bu yana faaliyet gösterdiği ülkelerdeki cihat gruplarını, ilim adamlarını ve komutanları hedef alıyor.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: