IŞİD, ‘HTŞ Casusu’ Diyerek İnfaz Etti, Ebu Mahmud Filistini, Gerçeği Açıkladı

IŞİD, ‘HTŞ Casusu’ Diyerek İnfaz Etti, Ebu Mahmud Filistini, Gerçeği Açıkladı
Şubat 28 14:35 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

IŞİD, bir Heyet Tahrir Eş Şam HTŞ üyesini öldürdüğünü duyurarak olaya ilişkin bir de fotoğraf yayınladı. Fotoğraf, örgütün resmi yayın organı tarafından paylaşıldı.

IŞİD, başkent Şam’ın güneyinde öldürdüğü Musa El Bedevi ismindeki Suriyelinin mürted ve Heyet Tahrir Eş Şam üyesi bir casus olduğunu iddia etti.

Küresel Cihat Ekolünün önde gelen ideologlarından Ebu Katade El Filistini’nin öğrencisi Ebu Mahmud Filistini ise IŞİD’in iddialarını yalandığı bir açıklama yaptı.

Ebu Mahmud Filistini, öldürülen Suriyeli vatandaşın sosyal medya hesabından savaşta öldürülen abisinin fotoğrafrafını paylaştığı için IŞİD tarafından infaz edildiğini açıkladı.

‘Allah, Bağdadi’nin ajanlarını kahretsin’ diyen Ebu Mahmud Filistini, IŞİD’in Musa El Bedevi’yi abisi Sünni Muhaliflerin safında yer aldığı için casuslukla suçlayarak öldürdüğünü yazdı.

IŞİD, profesyonel görsel tasarımlarla yayınladığı propaganda çalışmalarında öldürdüklerini casusluk veya irtidat ile suçluyor.

Ebu Mahmud Filistini, ayrıca IŞİD’in infazı gerçekleştirdiklerini belirttikleri bölgeleri kontrol altında tutmadığının altını çizerek aşırılık yanlısı örgütün Esed Rejimiyle işbirliği yaptığını belirtti.

____________________

İlgili Haber:

Ebu Mahmud Filistini: Necid Ekolü, Fitneleri Ve Müslümanları Katliyle Tanınır

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: