İsrail Askerleri, Yaralı Tedavi Etmek İsteyen Hemşireyi Vurdu

İsrail Askerleri, Yaralı Tedavi Etmek İsteyen Hemşireyi Vurdu
Haziran 02 11:42 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İsrail askerleri, Gazze sınırında yaralı bir protestocuya yardım etmek isteyen Filistinli hemşireyi de vurdu. İsrail, Gazze sınırında hedef aldığı masum sivillerin askerlerine saldırdığını iddia ediyor.

Hemşire Razan El Neccar’ın vurulmasıyla Gazze’de düzenlenen barışçıl gösterilerde öldürülen Filistinlilerin sayısı 119’a çıktı.

HAMAS kontrolündeki Gazze, uzun süredir İsrail ve Mısır Hükumetleri tarafından ambargo altında tutuluyor.

21 yaşındaki sağlık görevlisi Razan El Neccar, İsrail’in vurduğu diğer bir sivil protestocuya tıbbi müdahaled bulunmak isterken İsrail askerinin hedefi oldu.

Bir görgü tanığının Reuters’e yaptığı açıklamada Razan El Neccar’ın beyaz hemşire üniforması olmasına ve askerlere ellerini kaldırarak tehlike arz etmediğini göstermesine rağmen vurulduğunu söyledi.

İsrail Ordu Sözcüsü gelişmeye ilişkin sessizliğini koruyor. Sözcü daha önceki bir açıklamasında ‘sadece tehdit arz edenlerin’ vurulduğunu söylese de internette yayınlanan bazı görüntüler İsrail askerlerinin eğlenmek için rast gele hedef seçerek ateş ettiğini ortaya koymuştu.

Gazze’deki sağlık kaynakları Hemşire Neccar’ın öldürüldüğü gösterilerde en az 100 kişinin İsrail askerleri tarafından yaralandığını duyurdu.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: