“İsrail İşgal Güçleri, Ortadoğu’daki Tüm Kötülüklerin Başıdır”

“İsrail İşgal Güçleri, Ortadoğu’daki Tüm Kötülüklerin Başıdır”
Mayıs 16 09:38 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi, İsrail’in Filistin’deki son adımlarını değerlendirdiği bir açıklama yaptı. Safadi, Doğu Kudüs’ün Filistin toprağı olduğunu ifade etti.

İsrail’i işgal gücü olarak tanımlayan Ürdünlü Bakan, barışın sağlanabilmesi için 1967 sınırlarına geri çekilinmesi ve Doğu Kudüs’ün Filistin devletinin başkenti olması gerektiğini belirtti.

Bakan Eymen Safadi, sözlerini Filistinlilerin bağımsız devlet kurma haklarının ellerinden alınmamasına yaptığı vurguyla sürdürerek şiddetin artmaması için bağımsız Filistin devletinin kurulması gerektiğini kaydetti.

Gazze şeridindeki protesto gösterilerine de değinen Ürdün Dışişleri Bakanı, saldırıların gerekçesiz, hukuk ve insanlık dışı olduğunu söyledi.

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi: “Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz ki işgal güçleri, Ortadoğu’daki tüm kötülüklerin başı, çatışmanın kaynağı ve şiddetin nedenidir. Filistinlilerin meşru taleplerinin enkazları üzerinde, kan ve şiddetin üstüne barış tesis edilemez. Barış bağımsızlık, özgürlük ve onur üzerine inşa edilir.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: