İsrailli Keskin Nişancının Filistinli Müslüman Kadını Vurduğu Anlar Yayınlandı

İsrailli Keskin Nişancının Filistinli Müslüman Kadını Vurduğu Anlar Yayınlandı
Nisan 01 17:21 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Gazze’de önceki gün düzenlenen barışçıl gösteriler, İsrail’ın sınıra yerleştirdiği askerler tarafından açılan ateş sonucunda kana bulanmıştı.

‘Toprak Günü’nde bir araya gelen Filistinliler, Gazze’ye yönelik ablukayı protesto etti.

Günler öncesinde bölgeye konuşlanan ve aralarında keskin nişancıların da bulunduğu İsrail askerleri, on binlerce Gazzelinin toplandığı protesto gösterilerinde tansiyonun yükselmesine neden oldu.

İsrail askerleri, en az 30.000 kişinin bulunduğu barışçıl gösterilere ateş açtı. Göstericiler, İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ambargonun uzun yıllardır devam etmesini protesto etmek için toplanmıştı.

İsrail askerlerinin ateş açması neticesinde 17 Gazzelli hayatını kaybetmişti.

İsrailli makamlar öldürülenlerin tamamının ‘terörist’ olduğunu iddia ederken Suudi Arabistan ve diğer bazı ülkelerin resmi yayın kuruluşları haberlerinde maskeli gençlerin fotoğraflarını kullanmıştı.

Müslümanlara Yapılan Zulümlerin Kaydı adlı İngiltere merkezli bir Sivil Toplum Kuruluşu, İsrailli keskin nişancı tarafından vurularak öldürülen Filistinli bir sivile ait görüntü yayınladı.

Barışıl gösterilere katılan Filistinli Müslüman kadın hiçbir tehdit şüphesi taşımamasına karşın İsrailli keskin nişancı tarafından vurularak öldürüldü.

____________

İlgili Haber:

‘Filistinlileri Öldüren Askerlerimiz Madalyayı Hak Ediyor’

BM’den İsrail’e Uyarı: Çocukları Ve Sivilleri Vurma

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: