İstihbarat Raporu: Taliban Ve El Kaide, Hindistan’da Ahir Zaman Savaşına Hazırlanıyor

İstihbarat Raporu: Taliban Ve El Kaide, Hindistan’da Ahir Zaman Savaşına Hazırlanıyor
Nisan 04 11:40 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Afganistan’ın önde gelen yayın kuruluşlarından olan bir haber sitesi, istihbarat raporlarına göre El Kaide’nin Hindistan’a karşı gerçekleştirilecek ‘ahir zaman savaşına’ hazırlandığını yazdı.

İstihbarat raporuna göre Hindistan’a karşı savaşa cihada hazırlanan El Kaide, bölge Müslümanlarından yeni üyeler devşirmenin peşinde.

Gazve-i Hind için hazırlık yapan El Kaide yöneticilerinin cihat yanlısı savaşçıları Hindistan’a ulaştıracak yollar üzerinde çalıştığı belirtildi.

Gazve-i Hind (Hind Gazvesi) Hz. Muhammed’in sözleriyle haber verilen ahir zaman savaşı olarak biliniyor.

İstihbarat raporunun dikkat çektiği bir diğer ayrıntı da Arap savaşçılar tarafından kurulan El Kaide’nin şimdilerde Keşmir merkezli gruplardan edindiği üyelerle bölgeye yönelik hazırlık içine girmesi oldu.

İstihbarat raporları Hindistan için böylesi bir rapor hazırlasa da El Kaide’nin Pakistanlı, Keşmirli vb. yerel halktan birliklerinin uzun süredir var olduğu biliniyor.

İstihbarat raporu ayrıca El Kaide’nin başlatacağı Hind Gazvesiyle Hindistan Yönetiminin zora gireceğini de belirtti.

Rapor, yalnızca Keşmirli grupların değil aynı zamanda Taliban ve El Kaide’nin de ahir zaman savaşı olarak kabul edilen Gazve-i Hind için yatırım yaptığını söylüyor.

İstihbarat raporu: “Ahir zaman savaşı olarak görülen bu savaş Taliban ve El Kaide’yi Keşmir’e yönlendirecek gibi görünüyor.”

Öte yandan Pakistan Talibanı olarak adlandırılan Tahriki Taliban Pakistan grubu da Keşmir’de ofis açacağını duyurdu.

El Kaide ise geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir videoda Delhi, Uttar Pradesh, Bihar, Gujarat ve Güney Hindistan’daki gençlere seslenerek cihada katılma çağrısı yaptı.

_______________-

İlgili Haber:

Keşmirli Lider: “Burada Namuslara El Uzatılıyor, Taliban Ve El Kaide’yi Yardıma Çağırıyorum”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: