Kanada’da Restorana Bombalı Saldırı

Kanada’da Restorana Bombalı Saldırı
Mayıs 25 10:51 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Kimliği belirlenemeyen iki kişi Kanada’nın Missisauga kentindeki bir restorana girerek bir bomba patlattılar. Yerel polis, olayda en az 10 kişinin yaralandığını söyledi.

Bombay Bhel restoranında Perşembe günü gece saatlerinde meydana gelen patlamanın ardından 15 kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Hastane kaynakları yaralılardan üçünün durumunun ağır olduğunu duyurdu.

Emniyet Yetkilileri konuya ilişkin açıklamasında kimliği teşhis edilemeyen iki kişinin el yapımı bombayı patlattıktan sonra olay yerinden uzaklaştığını kaydetti.

Olayın sorumluluğunu henüz üstlenen olmazken saldırının hangi gerekçeyle yapıldığı da bilinmiyor.

Polis, resmi sosyal medya hesabından koyu renkli kapüşonlu elbise giyerek fermuarını çekmiş iki kişiye ait fotoğraf yayınladı. Şüphelilerden birinin elinde bir cisim olduğu fark edildi.

Polise göre saldırganlardan biri 20’li yaşlarında, kısa ve kilolu, koyu mavi kot pantolon ve koyu kapüşonlu elbise giyerek fermuarını çekmiş; yüzünü örten koyu bir giysisi daha var.

Diğer şüpheli ise zayıf, soluk bir kot pantolonla gri bir tişört giymiş ve aynı şekilde kapüşonlu elbisesiyle birlikte yüzünü örtmüştü.

Bölgedeki yolların hepsi kapatılarak geniş çağlı soruşturma başlatıldı. Ağır silahlı taktik yetkilileri de olay yerinde.

Mississauga, 700.000 nüfusuyla Kanada’nın altıncı büyük kenti.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: