‘Keşmir, Dar’ul İslam Olacaktır’

‘Keşmir, Dar’ul İslam Olacaktır’
Şubat 27 13:07 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Keşmir’de faaliyet gösteren Ensar Gazve Hind grubunun lideri Zakir Musa ‘Keşmir, Dar’ul İslam Olacaktır’ başlıklı yeni bir açıklama yayınladı.

Örgütün resmi yayın organı El Hurr Medya tarafından yayınlanan konuşmasına Zakir Musa, Kuran’daki “Musa da kavmine: ‘Allah’tan yardım dileyin ve sabredin. Yeryüzü Allah’ındır, ona kullarından dilediğini mirasçı kılar. Sonuç ise takva sahiplerinindir’ dedi” ayetiyle başladı.

‘Allah’a Keşmir ve Hint Yarımadasındaki her Müslümanı küfür sistemlerinden azad etmesi için dua ettiğini’ belirten Zakir Musa, İslam’ın âli olması için çalıştıklarını belirtti.

Ensar Gazve Hind Lideri Zakir Musa ‘karanlık çağ’ olarak nitelendirdiği asrımızda sabrı, duayı, daveti, salih ameli, imanı ve tevekkülü elden bırakmamak gerektiğine vurgu yaparak bunların Allah’ın yardımının gelmesi için gerekli olduğunu söyledi.

Keşmirli iman ehli halkının, mücahitlerinin ve şehitlerinin İslam dünyasının parlayan nuru olduğunu belirten cihat yanlısı lider, Keşmirlilerin bölgede ezanların susmasına izin vermediğini ekledi.

Hindistan öncülüğündeki gayri-Müslimlerin halka aşırı zulüm uyguladığı belirtilen açıklamada ‘kuzu postuna bürünmüş kurtlar gerçek yüzlerini açığa çıkardığında siz isteklerinizi yitirmediniz; aksine kilometre taşlarına imza attınız, bazen Kaleşnikovla, bazen de taşlarla’ ifadelerine yer verildi.

Keşmirlilerin büyük fedakarlıklar gösterdiğinin altını çizen Zakir Musa, yürütülen cihatla Keşmir’in ‘Daul İslam’ olacağı günlerin geleceğini belirtti.

_____________________

Tüm Keşmir Haberlerine Buradan Ulaşabilirsiniz

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: